Najtrudniej poznać samego siebie

Państwo policyjne działa

Państwo policyjne działa

w polsko/prawdziwie/topowo

Państwo policyjne działa. Mamy kolejny przykład ścigania osób ujawniających przekręty i antypaństwową działalność PO-PSL. Pan Zbigniew Stonoga został właśnie aresztowany za ujawnienie znalezionych akt afery podsłuchowej. A naród śpi i śni o lepszej przyszłości. “Ja wam k… dam Belmonda!”

Państwo policyjne działa

Państwo policyjne działa

Stonoga, znany z niewybrednego podejścia do władzy i nieustającej walki z nią, został zatrzymany za znalezienie “Akt Afery Podsłuchowej” na chińskich serwerach, które ktoś tam sobie przechowywał.

Udostępnianie wszelkich materiałów, zwłaszcza publicznych /niechronionych/, w tym ze śledztwa, nie łamie prawa, gdyż nie jest równoznaczne z publikowaniem. W art. 73. § 1. czytamy: W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.

W § 2. czytamy dalej – Strona może żądać uwierzytelnienia sporządzonych przez siebie odpisów z akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony. A czyż okradzione społeczeństwo polskie nie jest stroną w tej sprawie? Przecież “Afera Podsłuchowa” dotyczy nas wszystkich w tym teoretycznym państwie. Zupełnie nie rozumiem dlaczego akta sprawy, miały by być przed nami ukrywane.

W tym wypadku prokuratura zasłania się ochroną danych osobowych, adresów czy numerów PESEL osób związanych ze śledztwem ws. afery podsłuchowej. Kogo zatem prokuratura chce chronić, a kogo karać? Bandytów, którzy działali przeciwko społeczeństwu, wbrew obietnicom wyborczym i na szkodę państwa – chce chronić, a obywatela, który ujawnia aspekty sprawy, jak w przypadku Mariusza Kamińskiego, chce ukarać i skazać. Pytanie skąd Stonoga wiedział o aktach, jest nie na miejscu i w istocie mało ważne, biorąc pod uwagę internet.

Sam Stonoga wszelkie zarzuty, że upublicznia dane osobowe, odpowiedział: “W nosie to mam”. Tu jest coś więcej niż adresy i PESEL-e. To jest działanie na rzecz społeczeństwa. My od 25 lat jesteśmy świadkami wielu afer i dotąd nigdy, poza sprawą Rywina, nikogo nie ukarano”. “Ja się czuję szczęśliwy, że mogę pomóc mojemu narodowi wybrać w najbliższych wyborach ludzi, którzy nie będą nas okradali”. Z punktu widzenia społeczeństwa jest to słuszne rozumowanie i jeżeli prawo ściga w tym momencie nie sprawcę, a ścigającego i ujawniającego afery, to prawo jest do zmiany.

Państwo policyjne działa – Podsumowanie:

Trzeba zdać sobie wreszcie sprawę, że to my wybieramy kto w naszym imieniu rządzi, my budujemy tą Polskę, my społeczeństwo. I to my decydujemy na podstawie faktów, kto działa na naszą szkodę, a kto broni naszego interesu. Demokratycznym prawem, w demokratyczny sposób, możemy zablokować sejm i prokuraturę. Możemy zażądać odwołania rządu i zmian sędziów, możemy zmienić prawo i w końcu posprzątać ten gnój.

PS. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taki sentymentalizm. Taka murzyńskość. – Radosław Sikorski

_______________
#AferaPodsluchowa

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Translate »
idź do góry