Najtrudniej poznać samego siebie

Pętla obfitości

Pętla obfitości

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Pętla obfitości. Człowiek kształtuje świat wg własnych przekonań, które niestety w większości zostały mu wtłoczone przez poprzednie pokolenia. I nie zawsze niestety te przekonania są dobre, albo w ogóle przyjazne. Przekonania zaś świadczą o nas, o tym kim jesteśmy i co dla nas jest możliwe. Negatywne przekonania np. „Nigdy nie będę bogaty!”, „Nigdy nie wystarcza!”, „Nie jestem wystarczająco dobry!”, „Nigdy nie będę szczęśliwy!” trzymają nas w pętli niedostatku.

Pętla obfitości

Pętla obfitości

Zbyt często ludzie wierzą, że pieniądze, wymarzone rzeczy, umiejętności i szczęście w ogóle nie są w ich zasięgu. Wówczas to najczęściej człowiek zamiast kreować pozytywną dla siebie rzeczywistość, odrzuca ją, zniechęca się i rezygnuje albo w ogóle nie próbuje jej zmieniać. Jeśli głęboko wierzymy, że coś nie jest w sferze naszych możliwości, nie podołamy, nie damy rady, bądź nie zasługujemy, to marzenia istotnie nie są w sferze naszej rzeczywistości i nigdy nie będą. Chyba, że zmienimy sposób myślenia.

Aby ta obfitość, odmienność myślenia zadziałała, musimy mieć wiarę i wewnętrzne, głębokie przekonanie, że jest zupełnie inaczej niż myślimy, i że świat nam sprzyja. A to po to, aby wytrzymać mnóstwo pokus, okazji, możliwości i sposobności, które sypią się jak z rękawa, aby negatywność myślenia powstrzymała nas przed osiągnięciem naszego marzenia.

Wyzbycie się negacji, beznadziejności, utyskiwania i malkontenctwa to niejednokrotnie żmudna droga i praca. Nie dosyć, że warto sobie przypomnieć, kto i kiedy zaszczepił w nas zwątpienie, to na dodatek warto stale przypominać sobie, że to ględzenie nam nie służy, a wręcz szkodzi.

 

Trzy podstawowe pętle, które kierują naszym życiem, nie naraz, a każda z osobna. Zastanówmy się dobrze, przeanalizujmy i wyciągnijmy wnioski. Oczywiście pętle można modyfikować, bo nie zawsze chodzi o pieniądze i zarobki. Warto jednak przyjrzeć się im dokładnie i dostrzec podobieństwa z naszym życiem, tak aby móc je zmienić na lepsze. Zmiany dokonujemy poprzez ćwiczenia. Oto jedno z nich – ćwiczenia dotyczą mentalnego rozwijania obfitości, szczęścia i powodzenia.

5 ćwiczeń dla osiągnięcia pętli obfitości.

  1. Weź czystą kartkę papieru i napisz słowo „PIENIĄDZE” dużymi literami na górze. Zapisz też słowa, które kojarzą Ci się z pieniędzmi. Nie cenzuruj się. Pozwól aby te słowa były szczere, nieskrępowane i nie osądzane. Nie śpiesz się. Mogą to być ulgaryzmy, skoro one kojarzą Ci się z pieniędzmi. Po prostu pozwól płynąc wyobraźni i zapisuj.
  2. Następnie, zastanów się nad każdym słowem, które zapisałeś. Zadaj sobie pytanie: co tak naprawdę czuję na temat pieniędzy? A może to chodzi o ich brak? Obserwujemy co czujemy jeśli widzimy dane słowo. Jeśli ​​czujemy napięcie i niesmak, zapiszmy obok słowa minus, jeśli natomiast dane słowo sprawia, że ​​czujemy otwartość i zadowolenie, postawmy plus.
  3. Policzmy plusy i minusy. Nie bądź zły na siebie, jeśli lista słów jest negatywna, bowiem to ćwiczenie wymaga szczerości względem głęboko zakorzenionych przekonań. Wymaga szczerego wysiłku i jest ono kluczem do rozwinięcia mentalnej obfitości. W ten właśnie sposób odkrywasz prawdę i wiedzę w jaki sposób umysł wpływa na twój dobrobyt finansowy.
  4. W ten sposób zaczynamy identyfikować własne obawy i niewłaściwe postrzeganie problemu, w celu jego opanowania. Uzmysławiając sobie własne nastawienie, nie koniecznie pozytywne, pozbywamy się strachu i korygujemy niewłaściwy sposób widzenia.
  5. Jeśli większość napisanych obok słów daje nam poczucie relaksu i szczęścia, cieszmy się z błogosławieństwa i nabytej wiedzy o poprawności mentalnego myślenia na temat pieniędzy i powodzenia. Jeśli zaś słowa występujące obok głównego są negatywne, musimy je koniecznie zweryfikować i zmienić z czasem na pozytyw. Wówczas nasze życie się odmieni.

Pętla obfitości – Podsumowanie:

Nie ma innej możliwości jak skorygowanie naszego wewnętrznego odczucia i wyzbycia się naszych blokad. Tylko pozytywne myślenie na dany temat przyciąga je do nas. Negacja prowadzi wprost do nawarstwienia się kłopotów, a co za tym idzie rujnuje nasze szczęście i powodzenie.

PS. Dla chcącego nie ma nic trudnego,  a śpiący musi się obudzić.

__________
#PetlaObfitosci

Tags:

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry