Pierwszy polski samochód wyścigowy klasy GT

Pierwszy polski samochód wyścigowy klasy GT

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Brytyjskie Targi Motoryzacyjne w Birmingham przyniosły wielkie zaskoczenie, miała tam bowiem miejsce premiera polskiego super samochodu – Arrinera Hussarya GT. Brytyjczycy są w szoku, Francuzi też są pod wrażeniem, a my cieszymy się jak norki. Arrinera Hussarya GT – napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 6,2 litra o mocy 420-650 KM.

Pierwszy polski samochód wyścigowy klasy GT

Pierwszy polski samochód wyścigowy klasy GT

Super samochód konstruowany jest przez polską firmę Arrinera Automotive, zaś Hussarya odnosi się do siedemnastowiecznej polskiej kawalerii, którą tak ukochali Polacy. Produkcja supersamochodu odbywa się ma w Gliwicach. Hussarya to charakterystyczne nadwozie o dynamicznych liniach z bardzo niskim przodem samochodu, który sprawia niesamowite wrażenie. Rama zaprojektowana została przez Lee Noble’a i wykonana ze stali o zróżnicowanym przekroju, stąd jej lekkość i odporność na odkształcenia. Nadwozie wykonane z najnowocześniejszych materiałów, kompozytów węglowych i kewlarowych, aluminium i grafenu, powoduje efekt WOW.

 

Opcjonalnie pojazd wyposażyć można m.in. w pakiety:
Termowizja − kamera termowizyjna oraz podnoszony ekran LCD
Carbon wnętrze − elementy wykonane z włókna węglowego z widocznymi włóknami: konsola środkowa, progi wewnętrzne, rączki w drzwiach, obudowa cyferblatów, kierownica, tylne oparcie foteli.
Carbon − elementy wykonane z włókna węglowego z widocznymi włóknami: lusterka, tylny dyfuzor, osłona silnika.
Carbon premium − elementy wykonane z włókna węglowego z widocznymi włóknami: pakiet standard + kompletna karoseria wykonana z włókna węglowego.
Carbon mat − wszystkie elementy wykonane z matowego włókna węglowego.
Car audio premium − system 6 głośników wraz ze wzmacniaczem, DVD z nawigacją.
LED − podświetlenie wnętrza kabiny pasażerskiej oraz drzwi za pomocą LED.
Hamulce − powiększone tarcze hamulcowe i zaciski
Tor − czteropunktowe pasy, utwardzone zawieszenie, obniżony profil opon, fotele kubełkowe wykonane z włókna węglowego.
Exclusive − indywidualny kolor nadwozia, detale wnętrza, przeszycia na skórze, elementy z włókna węglowego w jednym z pięciu dostępnych wzorów pokrywane odcieniem podobnym do koloru karoserii.

Pierwszy polski samochód wyścigowy klasy GT – Podsumowanie:

Firma Arrinera Automotive, dostarczy pierwsze egzemplarze wyścigówek Arrinery Hussaryi GT już jesienią tego roku. Ceny zaczynają się od 139 tys. funtów, czyli ok. 840 tys. zł. W planach jest też model cywilny stylistycznie bardzo zbliżony do wersji GT, z luksusowym wyposażeniem wnętrza stworzonym przez polską firmę Luc & Andre, a także aktywną aerodynamiką. To auto z najwyższej półki, ale podobnie jak sportowa Syrena meluzyna nie na kieszenie Kowalskiego, czekamy zatem na auta seryjne, w przystępnej cenie.

arrinera1arrinera2 arrinera3 arrinera4 arrinera5 arrinera6 arrinera7 arrinera8

PS. Może Poloneza czas zacząć :D.

__________
#PolskieAuto