Pismo wieszczów

w oświecenie/polsko/tradycyjnie

Pismo wieszczów. Głagolica lub/i Glęgolica to pismo duchowe do komunikacji ze swoim wnętrzem. To znaki i symbole wypływające prosto z ducha. To system znaków, który zakorzeniony jest w starożytności. Każda z liter posiada wartość liczbową, a dźwiękowo zbliżona jest do brzmienia ludzkiego głosu.

Pismo wieszczówPismo wieszczów

Głagolica służyła naszym czcigodnym przodkom do obrazowania myśli, przez co słowa działały na wyższym poziomie duchowym i najprawdopodobniej mogły w ustach wytrawnych mistrzów stwarzać, ponieważ obrazowanie jest urzeczywistnieniem. To pismo, które w swoim założeniu jest oświecone, a jego działanie twórcze i kreatywne. Pozostałością językową w naszym ojczystym języku jest „ględzenie”, choć zupełnie zmieniło znaczenie.

Polską nazwą głagolicy jest glęgolica. Ględźba to sztuka posługiwania się glęgolicą. Posługując się głagolicą, tworząc proste wyrazy, synchronizujemy nasze półkule mózgowe. Pisanie zaś krótkich, pozytywnych słów glęgolicą daje moc energertyczną. Glęgolica daje możliwość wszechstronnego zastosowania alfabetu, np. we wróżbiarstwie, medytacji, ale także rytuałach.

Jacek Greczyszyn, znawca i piewca glęgolicy, opracował współczesną glęgolicę polską. Autor prowadzi wykłady, spotkania, a także warsztaty glęgolicy. W 2015 wydał również książkę „Glęgolica — Obrazowanie albo pojęcie o wyobrażeniu”.  Książka „Glęgolica: obrazowanie albo pojęcie o wyobrażeniu tudzież pismo głębokiego wnętrza”, bazuje na bułgarskiej głagolicy. Tworząc alfabet Greczyszyn zainspirował się: kabalistyczną gematrią, badaniami radiestezyjnymi i zaklęciami.

PS. Cnota naukę przechodzi.

________
#Glegolica