Po co nam świadomość

Po co nam świadomość

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Po co nam świadomość? Rozwój świadomości to nie jakaś tam zabawa i ściema, ale dokładne zagłębianie się w sobie, rozwiązywanie dawno minionych historii z matką i ojcem, pogodzenie się ze wszystkim i nowy start w nowe życie, które tym razem jest udane, szczęśliwe i dostatnie. Ot i cała zabawa. A na czym ten rozwój świadomości polega. A no na tym żeby płynąć. Niczemu nie stawiać oporu, żadnych przeszkód, zakazów, nakazów, przymusów, tylko to co przychodzi. I pełna zgoda na to.

Po co nam świadomośćPo co nam świadomość:

Dlaczego zgoda na wszystko? Raz, że niezgodę już przerabialiśmy i g… nam z tego wyszło. Dwa, że swoje mądrości już zaprezentowaliśmy, teraz czas posłuchać świadomości, czyli de facto Boga, która nigdy się nie myli i prowadzi nas jak w raju za rękę. Tak – świadomość wie co robi, po co i dlaczego, my zaś tego nie wiemy, zatem posłuchajmy. Notoryczne upieranie się, że wiemy jak żyć, że wiemy co mamy robić, że mamy swój rozum, jest błędne, bo nie mamy. Zawsze się nam coś spierdoli, albo przedobrzymy. Zatem obserwujmy świat i przyjmujmy jego rozwiązania, bo one są dobre, nasze niekoniecznie.

Druga sprawa w świadomości to fakt, że gdy ta świadomość jest w nas rozwinięta, nie mamy zwyczajnie żadnych problemów. Bo i z czym, jak nad wszystkim co nasze panujemy, a na to co poza – mamy wyjebane. Tak. To właśnie jest neutralność – mieć wyjebane. Dawno już zaobserwowaliśmy, że myśli i emocje niosą nasze cierpienie. Zatem najnormalniej w świecie są one nam nie potrzebne. Lepiej nam zachować spokój i uważność, by podjąć swą decyzję nie pochopnie, a właściwie. I nie ad hoc, a po zastanowieniu. To na ogół jest dobra decyzja.

Kolejną zaletą świadomości są kwantowe i świadome sposoby działania. Wiedza wokół nas jest tak ogromna, że zawsze znajdziemy rozwiązanie swojego problemu. Istotą jest świadome poszukiwanie. I na tym właśnie zasadza się życie. Zmierzasz się z nim i rozwiązujesz wszystkie łamigłówki. Twoja wartość wzrasta z każdą kolejną, aż przychodzi moment spełnienia i szczęścia. Ot i cała zabawa. Na dalszy plan idą problemy zewnętrzne, bo skupiamy się na rozwiązywaniu własnych zagadek i przeciwności. Te problemy zewnętrzne to świat, którym bynajmniej nie musimy się interesować, bo możemy go mieć własny.

PS. Dla wielu poznanie słowa asertywność będzie rozwiązaniem wielu problemów. – August Witti