pobudzenie wyobraźni

10 sposobów na pobudzenie wyobraźni

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Pobudzenie wyobraźni. Pragniemy osiągać własne cele w życiu. I nieważne, czy są to wielkie osiągnięcia, czy małe zwycięstwa. Osiągnięcie czegoś znaczącego, do czego aspirujesz, jest wspaniałe i daje satysfakcję. Ta satysfakcja jest dopingująca, pociągająca i motywująca. Ale aby to osiągnąć, trzeba mieć choć krztynę wyobraźni, a ją, jak i wszystko w swoim życiu, możemy rozwijać.

pobudzenie wyobraźniPobudzenie wyobraźni

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Możesz być kimkolwiek, kimkolwiek chcesz. Wystarczy odrobina pewności siebie i ociupina wyobraźni. Ta wyobraźnia potraktowana właściwie daje nam moc sprawczą. Dla wyobraźni bowiem nie ma ograniczeń, nie powinno być ich również dla nas w życiu, ale do tego, aby mieć swobodę człowieka świadomego, trzeba mieć wyobraźnię. Jak dopomóc sobie w pobudzeniu swojej wyobraźni? Oto kilka podpowiedzi.

1. Realizuj swój potencjał

Czy sądzisz, że znani artyści, pisarze, mędrcy ot tak postanowili być kimś ważnym i istotnym? Oni podążali jak wszyscy świadomi za swoją pasją i dzięki temu odnieśli sukces. Znajdź swoja pasję i za nią podążaj.

2.  Zlokalizuj swoje myśli

Podczas medytacji możemy wyciszyć myśli i uzyskać dostęp do nieużywanej części mózgu. Gdy doświadczasz bezruchu, zaczynasz odrzucać logikę świadomego umysłu i sięgać do superświadomego umysłu – odpowiedzialnego za nieograniczoną kreatywność i wyobraźnię właśnie. Doceń potęgę medytacji i ćwiczeń, aby uruchomić swój potencjał.

3. Odrzuć wyobrażenia o sobie

Zatrzymaj swe myśli, umysł mówi ci rzeczy, które nie są prawdziwe. Odrzuć wszelkie wyobrażenia, w tym wyobrażenia o sobie. Każda chwila to tabula rasa. Wyobraź sobie i realizuj.

4. Zastanów się, gdzie skierować energię

Znajdź pasję, a najlepiej kilka. Wyobraźnia ci pomoże. Wyobraź sobie kim się stajesz, wyobraź sukces i podążaj za wizją.

5. Poszukuj i zadawaj pytania

Zawsze bądź dociekliwy i uważnie słuchaj. Wszystko co do ciebie dociera to informacja. Noś notatnik i zapisuj pomysły, a zaskoczy cię, gdzie znajdziesz inspiracje i co cię zainteresuje.

6. Bacznie obserwuj

Zauważ, że nadal tkwisz w swoim zewnętrznym życiu, a nie jak powinieneś – wewnętrznym. Mów mniej, więcej słuchaj i skup się na sobie i swoim wewnętrznym życiu.

7. Ćwicz uważność

Uważność to utrzymywanie chwila po chwili świadomości naszych myśli, uczuć, doznań cielesnych i otaczającego świata. Wraz z tą praktyką przychodzą żywe kolory i wyostrzone zmysły. Wykorzystuj ten nowy potencjał i patrz uważniej na świat. Nasz świat i życie są piękne, co by nie mówić, piękne.

8. Poświęć czas pasjom

To bardzo istotne. Twoje pasje to ty. Czytaj poezję, baw się rzemiosłem lub chodź do galerii sztuki, cokolwiek cię zainspiruje, weź podwójną dawkę tego i spróbuj. A nuż cię zaciekawi.

9. Wahanie, rozterki i wątpliwości bywają

Bywa, że umysł przejmuje kontrolę. Mówi wówczas, że nie jesteś wystarczająco dobry lub cokolwiek innego, przykrego pod twoim adresem. Pozwól tym myślom rozpłynąć się i obserwuj jak przechodzą. Myśli zawsze się pojawiają – to ich natura. Klucz stanowi brak reakcji na nie.

10. Miej czas dla siebie

Nie daj się tak pochłonąć zarówno pracy, jak i odkrywaniu wyobraźni, zapominając o życiu. Życie musi być równowagą wszystkich rzeczy. Zechciej być najlepszą wersją siebie, bo to bardzo przyjemne. W każdym tkwi potencjał, wystarczy go dostrzec. Każdej sekundy jesteś zupełnie nową osobą i możesz wprowadzać zupełnie nowe zmiany. Zatem działaj.

10 sposobów na pobudzenie wyobraźni – Podsumowanie:

Dbanie o siebie to nasz żywotny interes. Każdy chce być zdrowy, szczęśliwy i żyć w dobrostanie. A gdy się mu mówi, że ma tylko kochać siebie, to wątpi. A dlaczego, bo lepiej się nie kochać? Paranoiczny jest świat, gdzie od narodzin obarczają nas grzechem i zakazami. Od narodzin jesteśmy niewolnikami myśli, a te mają wspólny mianownik. Czas skupić się wyłącznie na sobie, z poszanowaniem świata.

PS. Wyobraźnia to nie bajki, to rzut okiem w przyszłość, do pełnej realizacji. – August Witti

_________
#Wyobraznia