Najtrudniej poznać samego siebie

Polacy to naród wiecznie gnębiony

Polacy to naród wiecznie gnębiony

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Polacy to naród wiecznie gnębiony. Badania historyczne niezbicie dowodzą, że jedna z najstarszych kultur na świecie powstała na naszym terytorium. Jako jedni z pierwszych na wschodzie Europy przyjęliśmy religię chrześcijańską, głównie ze względów politycznych. Jako pierwsi w Europie, a drudzy na świecie stworzyliśmy własną konstytucję. Nasz kraj ze wszech miar piękny i bogaty, skrywa nadal niezliczone bogactwa naturalne. Zamiast być mądrym i dumnym narodem.

Polacy to naród wiecznie gnębiony

Polacy to naród wiecznie gnębiony

Współcześnie o polskiej biedzie, bezprawiu panującym w kraju i prześladowaniach rodaków. Prowadzących do biedy, bezwolności, bezdomności i niestety wprost do niewolnictwa, donoszą światowe media.

Niemiecki portal gospodarczy Deutsche-Wirtschafts-Nachrichten.de pisze wprost. Polska w Unii Europejskiej zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji występowania współczesnego niewolnictwa, wyprzedzając Węgry czy Rumunię. Co oznacza synonim „współczesnego niewolnictwa”?

Otóż jako takie uznaje się zatrudnianie ludzi z zarobkami niepokrywającymi podstawowych potrzeb. Przymusową pracę, handel ludźmi, wykorzystywanie seksualne w celach zarobkowych oraz przymusowe małżeństwa. Panująca w Polsce bieda popycha ludzi do bezdomności, emigracji i niewolniczej pracy.

Bezsprzecznie stwierdzono, że im większa korupcja w kraju, tym łatwiej rozwija się niewolnictwo. Sprzyja temu również źle funkcjonujące sądownictwo, które nie broni obywatela, a także ograniczony dostęp do służby zdrowia i wykształcenia. Wszystko to spowodowane jest wyprzedażą majątku narodowego i pozbawieniem obywateli ich niezbywalnych praw.

Przeciwdziałać takiemu obrotowi sprawy można w jeden jedyny sposób. Jest to rozwój państwowości pod właściwymi rządami. Ochrona rodzimego biznesu, zmiany prawne i konstytucyjne na korzyść obywateli, minimalizacja prześladowań służb i urzędów.

To wszystko z kolei prowadzi do rozwoju państwa i państwowości, zwiększenia zamożności obywateli i maksymalnego ograniczenia współczesnego niewolnictwa. W tym procesie winni wziąć udział wszyscy obywatele posiadający choć odrobinę siły walki, świadomości i umiejętności wprowadzania zmian. Pierwszym czynnikiem są protesty przeciw uciskowi i bezprawiu, zbiorowe spowodowanie wprowadzenia zmian.

Świadomość swoich praw i obowiązków, zrozumienie mocy wspólnego działania i współpracy może podnieść poziom morale oraz wprowadzić zmiany w czyn. Zbytnia spolegliwość i obojętność w żaden sposób nie służy temu celowi. Zaś ucieczka z kraju powoduje osłabienie własnej wartości i możliwości współdziałania.

Polacy to naród wiecznie gnębiony – Podsumowanie:

Polacy do takiej słabej postawy obywatelskiej byli przygotowywani przez wieki. Poprzez rozbiory, okupację niemiecką, rosyjską, a także antypolskie rządy. Czas najwyższy poznać przyczyny i prawdę i stanąć do walki o swoje, o swój kraj i swój naród. A jest czego bronić!

Czapka ci z głowy nie spadnie, jeśli pozdrowisz sąsiada. W razie potrzeby poprosisz o pomoc lub sam tę pomoc zaoferujesz. Pamiętaj zawsze i wszędzie, to jeden naród, jedna siła, a w grupie raźniej dochodzić swoich praw. Daj mądremu myśleć, a sam złap za szpadel, honoru nie ubędzie.

PS. Jeszcze dużo takich Polaków zostało, co są piękni. Kupą mości panowie, kupą!

_______
#Polacy

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry