Najtrudniej poznać samego siebie

Polityczna kreacja strachu

Polityczna kreacja strachu

w filozoficznie/kwantowo/prawdziwie

Polityczna kreacja strachu. Polityka i politycy to stworzyciele strachu. Najpierw tworzą problem, pobudzają strach, później stają się wybawcami, rozwiązują nieistniejące i chełpią się tym rozwiązaniem, które nota bene jest dla nich korzystne, na rękę i im odpowiada.

Polityczna kreacja strachu

Polityczna kreacja strachu

Polityka namiętnie tworzy wyimaginowany strach, wymyśla wrogów, napięte sytuacje, aranżuje katastrofy i wprowadza chaos. Gdy zaś ludzie uwierzą w te straszne bajki, powstaje niezadowolenie, gniew, złość i to czym polityka się karmi – strach. Później następuje poszukiwanie rozwiązania, dialog i dążność do rozwiązania konfliktu.

Czasami wykreowany konflikt pójdzie o krok za daleko, wówczas politycy wysyłają nas na wojnę, abyśmy walczyli za ich nieudolność i stworzone konflikty. Oczywiście ważna w tym wszystkim jest argumentacja i stworzenie iluzji obowiązku obrony i walki. Któż na tym korzysta? Czy Ty, Ty, a może Ty? Oczywiście polityka i politycy, którzy w swojej nieudolności, pazerności i pożądaniu władzy stworzyli ten problem.

Polityczna kreacja strachu – Obserwacja:

Oni sami /politycy/ siedzą w domu, w bezpiecznym miejscu i obserwują, śmieją się, zarabiając fortuny. To właśnie jest celem – pieniądze i władza. Każdy konflikt zbrojny na świecie jest najwspanialszym biznesem dla twórców. A społeczeństwo, które pozwoliło się oszukać, zastraszyć, omamić, uwierzyło w medialne kłamstwa – cierpi i ginie.

Oczywiście motorem tych zdarzeń są władcy ziemi, koncerny, nie tylko farmaceutyczne. To oni opłacają swoimi milionami kampanie strachu. Rośnie wówczas sprzedaż i koniunktura na ich wyroby. Nie bez winy są kościoły, które na strachu zbudowały swoją potęgę, jakże daleką od wiary.

Co może w tej sytuacji zrobić człowiek nieuwikłany w te zależności – czyli większość społeczeństwa?

  • zastanowić się kto i po co zaszczepia w nas strach i lęk?
  • czy czemuś dobremu to służy?
  • czy korzystne jest życie w ciągłym strachu?
  • czy czujemy się wówczas lepiej, czy gorzej?
  • czy zaistniała sytuacja pozwala nam się rozwijać, czy tylko niszczy?
  • czy daje poczucie wolności, czy tylko niewolę?
  • czy w końcu wewnętrznie zgadzamy się być marionetką, czy w istocie nie?
  • czy widzimy na co dzień chociaż jedno z tych zjawisk z bliska?
  • jeżeli tak, to co wówczas myślimy?

To są rozsądne pytania i bardzo ważne jest ich postawienie, ale ważniejsza jest odpowiedź, ponieważ strach i lęk to oczywista kontrola społeczna. Gdy czujemy brak poczucia bezpieczeństwa i trwogę, szybciej godzimy się na proponowane warunki, a te nigdy nie dają większej swobody, tylko ograniczenie wolności. A to jest nam w niesmak. Wszak wolność jest stanem kwantowym i przez wieki pożądanym. Ludzkość dąży do wolności, swobody rozwoju i stabilizacji. Nigdy zaś do tej pory nie było tak wielkich możliwości zastanowienia, rozważenia i dotarcia do prawdy. Dała nam to sieć społeczna, czyli internet. Korzystajmy zatem z tej możliwości. Przecież to czas przemian!

Polityczna kreacja strachu – Podsumowanie:

Ludzie pragną spokoju, dobrej pracy, uśmiechu, radości i poczucia bezpieczeństwa i wolności, podobnie jak każda istota na ziemi. Nasz umysł jest niczym nieograniczony, jeżeli tego sobie nie życzymy. Możemy stworzyć wszystko, możemy też doświadczać wolności, o ile porzucimy schematy i instrukcje niewłaściwego postępowania. Nasza natura jest dobra i bezkonfliktowa, zaś zewsząd wmawiają nam agresję i trwogę. Możemy i powinniśmy doświadczać radości, szczęścia i wolności, bo to właśnie te cechy dają poczucie spełnionego życia. Stać nas na bezwarunkową miłość i współdziałanie. I zamiast niszczyć swe naturalne środowisko i inne istoty na tej planecie, powinniśmy żyć w zgodzie z własnymi odczuciami i pragnieniami. To takie proste!

PS. Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe.

_______
#Strach

najnowsze z filozoficznie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to

Motywacja

Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Wzbudzony zostaje zespół procesów
Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie? Nauka określa nawyk mówienia do siebie na głos
Translate »
idź do góry