Porzucić trzeba wszystko

Porzucić trzeba wszystko

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Co oznacza, że “Porzucić trzeba wszystko!”. Właśnie oglądam wspaniały film “Witaj w klubie” z 2013 roku, z dwoma ulubionymi moimi aktorami – Matthew McConaugheyJared Leto. I dosłownie widzę to, co kieruje ludźmi nieświadomymi zupełnie – obecnie. To strach przed nieznanym. Trywiał. O dziwo bywają częste sytuacje, jak obecna, gdzie te niskie wibracje się uwalniają, a wówczas mamy stan napięcia i zmian, gdzie szala historii się przeważa. I jeśli jesteśmy świadomi, a sądzę, że w wystarczającym stopniu jesteśmy, to da się zauważyć, że to co gębą ci wyłazi to twoje bolączki. Z tym masz problem, który powinieneś rozwiązać.

Porzucić trzeba wszystkoPorzucić trzeba wszystko – Obserwacja:

Prawda jest taka, że nie ci co cisi i pokorni, ale ci co głośni i agresywni są nieświadomi i chcą rządzić. A tą drogą już iść nie możemy. Zatem musimy ją porzucić. Patrząc na zwierzęta, podglądając się przyrodzie, nasze życie aby szczęśliwe, musi być pełne miłości, radości i spełnienia. I do tego jesteśmy stworzeni, bo jesteśmy naczyniem miłości. Musimy porzucić stare skostniałe przekonanie, że “cierpienie uszlachetnia”, bo nie uszlachetnia. Musimy odejść od swar i nieporozumień, bo czas antagonizmów już minął. I w końcu musimy zdać sobie sprawę, że każdy mówi o sobie. Jeśli podkreśla, że czegoś nienawidzi, to ma z tym poważny problem.

Cierpienie, ból, choroba, to stan organizmu wskazujący na zaniżone wibracje spowodowane na ogół nieświadomością. Trwamy w skostniałych wewnętrznych konfliktach, a ego tylko podsyca te zachowania. Stąd tak ważny rozwój świadomości i dostrzeżenie, że nasza świadomość to nie nasze ego. Dualizm przejawia się i tutaj. A jak to zwykle bywa, są to przeciwności. Co zatem wybierasz, bo możesz wybrać – świadomość czy ego? Czy chcesz nadal trwać w matriksie, kłamstwie, systemie, pogardzie dla życia i wolności? Czy też wybierasz świadomość i jej rozwój, aby stać się lepszą świadomą, nie egoistyczną wersją siebie, co da ci zarazem zdrowie, dobrostan i szczęście, skąpane w miłości. Co zatem wybierasz?

Porzucić trzeba wszystko – Podsumowanie:

Tak właśnie, kierujemy się strachem przed nieznanym, zakorzenionym gdzieś 100 lat temu. Dlaczego tak? Ano zobacz kto maił największy wpływ na ciebie, czy przypadkiem nie był stary człowiek lub ktoś pod jego wpływem, swą wiedzę, czyli okres szkolny datował gdzieś ok 100 lat temu? Zastanów się zatem, skąd pochodzą twoje przekonania i czy aby nie czas je zweryfikować? Otóż nie możemy dalej trwać w antagonizmie rasowym, systemowym, wirusowym, społecznym, ani też żadnym innym. Czas podziałów minął. Teraz czas współpracy, pomocy i rozwoju. Bogactw, wszelkich dóbr, zasobów i zaplecza mamy tyle na Ziemi, że wystarczy na jakieś 200-300 lat. Możemy przez ten czas nic nie robić.

Ale ludzie nad grobem lub bliscy śmierci czasami dochodzą do wniosku – “A co mi tam!” i odkrywają tajemnicę życia. Że to “A co mi tam!” towarzyszyć nam ma stale, bo wszelkie ograniczenia są li tylko sztucznymi blokadami, przeciwne wszelkiemu rozwojowi i na dodatek każda ich forma kogoś dyskryminuje. Ale po przekroczeniu tych blokad odkrywamy prawdę. Każdy ma własne ograniczenia, schematy, programy i blokady. Każdy też się im przyjrzeć musi sam, aby je zweryfikować, przebudować i uaktualnić. Życie się zmienia i to coraz szybciej. My też musimy. A to żaden wstyd zmieniać zdanie, rozwijać umiejętności i wiedzę skoro czasy w tak szybkim tempie się zmieniają. To właśnie jest świadomość.

PS. Czas zmian i reorganizacji naszych nawyków. Stąd porzucić trzeba wszystko, aby wszystko na nowo zbudować. – August Witti