Postawa życiowa

Postawa życiowa

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Postawa życiowa. To nie to co nam się wydaje, ale coś jest na rzeczy. Otóż chciałbym wspomnieć o mojej od niedawna postawie życiowej i ciągłej pracy nad nią. Otóż przede wszystkim pracę nad postawą zaczynamy od meritum, a mianowicie wciągamy brzuch, klatka piersiowa wychodzi do przodu, kręgosłup się prostuje i już. Tak trzymamy – zawsze, co dnia, od dzisiaj.

Postawa życiowa

Postawa życiowa

Aby nauczyć się /nauczyć podświadomość/ musimy pewne rzeczy w niej zapisać. Robimy to powtarzając /płaszczyzna dowolna/, a najlepiej wszystkie. I znów czasem człowiek do siebie gada. Ale jak inaczej? Zatem ta postawa, wciągniętego brzucha, co automatycznie prostuje postawę kręgosłupa i wypina klatkę piersiową, jest istotna. Bo okazuje się, ze wówczas mamy na wszystko miejsce w sobie, nic tam nas nie uciska i nie boli, ba jest nadzieja na znaczne polepszenie jakości pracy organów wewnętrznych, gdy jest miejsce. Takiej dokonuję obserwacji. Oddycha się także dużo lepiej, bo pełniej, głębiej. A o to wszak chodzi.

Zatem działamy w tym celu, aby nauczyć organizm właściwej postawy ciała. Praca odbywa się na nieustannym przypominaniu, aż do momentu ustanowienia odruchu. Można to wyćwiczyć, stosując ćwiczenia rozciągające, biegając lub pływając. Ale można wpoić sobie tą postawę i obserwować zachodzące zmiany. Istotny jest tutaj jak zwykle oddech, jak najczęściej świadomy i głęboki, aby oczyścić organizm z toksyn. Pisałem już na ten temat, co może zrobić zmiana oddechu na głęboki i co może zrobić szybki oddech. Te praktyki są dostępne, chociażby ćwiczenia oddechowe Wima Hofa.

Postawa życiowa – Rozważania:

Przy utrwalonej postawie warto też pomyśleć o pozytywnym myśleniu. I tu jak zwykle wyjaśnienie, nie musisz na siłę myśleć pozytywnie, wystarczy, że nie będziesz myślał negatywnie, głównie o sobie. Pokochanie siebie, zrozumienie i wybaczenie sobie jest bardzo istotne. Tu w sukurs może przyjść program 12 kroków, który nie jest zarezerwowany dla AA. Te 12 kroków zostało opracowane przy współudziale Carla Gustava Junga i Williama Jamesa, czyli mają solidne podstawy samych mistrzów i świadome działanie, którego wszyscy musimy się nauczyć.

Postawa życiowa – Podsumowanie:

Zatem postawa życiowa to nie wygląd, praca i wiedza, ale samoświadomość poparta znajomością natury człowieka. Otóż gdy wiemy, że np. mózg zawsze dąży do przeciwności, nie traktujemy swoich myśli jako przymus, ale jako naturalne, acz uciążliwe zjawisko. Łatwiej nam to powstrzymać, wyregulować i znaleźć rozwiązanie. Gdy wiemy, że możemy programować zdrowotnie wodę, korzystamy z tej wiedzy, a nie zapominamy. Tworzymy z tej wiedzy codzienny rytuał i obserwujemy zmiany. Nic od razu, przynajmniej na początku się nie dzieje. Ale przy wyćwiczonej świadomości można osiągnąć cuda.

PS. Jesteś tym, co robisz, nie tym, co mówisz, że robisz. – August Witti

____________
#PostawaZyciowa