Pracuj nad sobą

Pracuj nad sobą

w zdrowotnie/prawdziwie/świadomie

Co oznacza zdanie “Pracuj nad sobą!”? Otóż najzdrowszymi i często spełnionymi ludźmi na świecie są właśnie ci, którzy ciężko pracują nad sobą. Ci, którzy się zaniedbują, nie myślą o sobie, nie inwestują w siebie i nie rozwijają siebie, są narażeni na zachorowania, chorobę i cierpienie. Dlaczego tak? Bo wiedzą. A gdy nie wiedzą poszukują. Nie u kogoś, ale u źródła. Po za tym to, co dotyczy naszego ciała, dotyczy również naszego ducha i na odwrót.

Pracuj nad sobąPracuj nad sobą – Obserwacja:

Gdy nieustannie musimy odkładać nasze marzenia, to nie dosyć, że tracimy je na zawsze i nasze życie staje się ubogie, to żyjemy bez celu, bez radości, z nawyku bardziej niż z pasji. Wówczas zaś łatwiej o niskie emocje, bo i czego tu się cieszyć. Z biegiem czasu, ta strata wkracza do wszystkiego, co robimy. Rozprzestrzenia się w naszych myślach, naszych słowach, języku naszego ciała, tonie głosu, reakcjach, ale i a przede wszystkim zdrowiu.

Pracuj nad sobą – Rozważania:

Jeśli nasze potrzeby związane z naszymi marzeniami i pragnieniami nie są zaspokajane lub nasze plany są odkładane na bok, często zaczynamy obwiniać za to siebie. Rozwiązaniem w tym przypadku jest właśnie praca nad sobą. Zrób sobie przerwę. Pozwól światu się rozpaść. Zobacz co się stanie, a wówczas, gdy on nadal będzie trwał, zauważ, że wcale nie wymaga od ciebie tak stałej opieki ten świat. Nie musisz tak się weń angażować. Za to możesz poświęcić czas sobie na samorozwój, na czytanie, poznawanie, doświadczanie, realizację planów i marzeń. Są twoje i istotne, więc je realizuj.

Ludzie zwykle znajdują czas na rzeczy, które uważają za ważne. Jeśli ty uważasz się za ważnego dla siebie, to czas zacząć poświęcać czas sobie, na robienie rzeczy, które ty lubisz, kochasz i pragniesz. Zastanów się dobrze, jakie są twoje marzenia, jaki jest twój cel lub cele? Co chcesz osiągnąć, zanim nie będziesz mógł. Zacznij od łatwego, aby zacząć. Później spróbuj czegoś trudniejszego. Ale nie siedź bezczynnie jak siedziałeś, to potęguje myśli, a one zawsze prowadzą do cierpienia, bo są wynikiem braku i strachu.

Pracuj nad sobą – Podsumowanie:

Jesteś architektem i autorem swojego życia. Ponadto jesteś wynalazcą, twórcą, magią, która czeka na uwolnienie. Jesteś wyjątkowy i  obdarzony darami, mądrością, talentem i pięknem, ale musisz to w sobie odkryć. To nie puste słowa. Każdy jest w czymś mistrzem, ale to należy właśnie w sobie odkryć. Masz ogromny potencjał, możesz zarówno dawać, jaki i otrzymywać. Ale odkryj to w sobie. Całe wieki ludzie odkrywali siebie poszukując, szukaj i ty. Bo dlaczego nie, skoro to służy twojemu zdrowiu i ciału? Dlaczego nie? Nie siedź w domu z winkiem, zajmij się czymś.

PS. Pragnienia i marzenia dają nam cel, a ten zaś zdrowie, radość i szczęście. – August Witti