Procesory DCD

w innowacyjnie/internetowo/polsko

Macie pojęcie, że najszybsze procesory wymyślili Polacy? Zdajecie sobie sprawę z faktu, że urządzenia, te najlepsze i najszybsze korzystają z polskiej myśli technicznej?

Procesory DCD na start!

dcd1Większość czołowych firm światowych korzysta z procesorów zaprojektowanych przez bytomską firmę Digital Core Design. Digital Core Design tworzy różne procesory, nie tylko jednego rodzaju. Ostatnio powstał najszybszy procesor z rodziny 8051. “To bardzo ciekawa i udana konstrukcja 8-bitowa” – mówi Jacek Hanke, prezes i współzałożyciel Digital Core Design. 8-bitowe procesory są tańsze i mniejsze od tych zaawansowanych, obsługują elektronikę, która nie generuje grafiki HD, lub nie generuje jej w ogóle np. pendrive’y i karty SIM. Większość czujników opiera się na rozwiązaniach 8-bitowych. Można też mówić o renesansie tych procesorów.

Na liście licencjobiorców firmy Digital Core Design są: Philips, Sony, Bosch, Siemens, Toyota, ok. 500 klientów z całego świata. Założyciele firmy to: Jacek Hanke, Piotr Kandora i Tomasz Krzyżak. Razem specjalizowali się w projektowaniu układów scalonych na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i w konsekwencji postanowili założyć wspólnie firmę. Działalność rozpoczęli w 1999 roku. Na swoim koncie mają ponad 70 projektów procesorów. Obecnie ich firma zamierza wypuścić na rynek nowy 32-bitowy procesor o symbolu D32PRO, który wykorzystywany będzie w przemyśle. Procesor pobierać będzie mniej energii i wykonywać więcej obliczeń. Więcej na www.dcd.pl.

PS. Cuda panie cuda! In­te­ligen­cja jest tą przyp­rawą, która z naj­pospo­lit­szych rzeczy ro­bi cuda.

___________
#Procesor