Projekt Avatar

Projekt Avatar

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Projekt Avatar. Rosyjski ruch społeczny o nazwie „2045” skupia przedstawicieli różnych profesji – biotechnologów, cybernetyków, nanotechnologów i kognitywistyków. Celem ruchu jest wzrost poziomu cywilizacyjnego, poprzez kolejny krok ewolucji człowieka. Do 2045 roku będzie stworzona możliwość przeniesienia tożsamości człowieka do syntetycznego ciała co zapewni nieśmiertelność.

Projekt Avatar

Projekt Avatar

Projekt Avatar obejmuje 4 etapy. Planowane jest między innymi stworzenie sieci społecznościowej pod domeną immortal.me, gdzie już dzisiaj mogą zapisywać się przedstawiciele różnych profesji. Każdy może się przyłączyć.

Pierwszy etap – Avatar A  /2010 – 2020/. Stworzenie humanoidalnego robota, sterowanego za pomocą myśli. W USA amerykańska agencja DARPA już dawno pracuje nad stworzeniem takiego właśnie robota wojskowego, sterowanego zdalnie, za pomocą myśli. Stąd taki rozkwit tematyki dronów i pilotów dronów, a raczej techników informatyków i graczy.

Drugi etap – Avatar B /2020 – 2025/. Wówczas do ciała robota zostanie przeszczepiony ludzki mózg. Spowoduje to wydłużenie życia od kilkudziesięciu do kilkuset lat. Celem jest  nieśmiertelność, o ile wcześniej znaleziony zostanie sposób zastąpienia tkanki mózgu.

Trzeci etap – Avatar C /2030 – 2035/. Stworzenie sztucznego mózgu, jako siedliska osobowości ludzkiej.

Czwarty etap – Avatar D /2040 – 2045/. To cel ostateczny, czyli przeniesienie osobowości do naszych hologramów. Ciało w jakiekolwiek postaci będzie zbędne, a my sami nieśmiertelni.

Oczywiście oferta skierowana jest do najbogatszych ludzi świata, których po prostu będzie stać na poszczególne etapy i ich finansowanie. Pozostali będą tylko lub aż tylko królikami doświadczalnymi. Ale załapać się można.

Dla pozostałych, czyli biednych, zostaje droga oświecenia i konsekwentnego podążania ku czystej świadomości. Wszak to wszystko już istnieje w znacznie zaawansowanej formie i nazywa się życiem. Jedynym mankamentem jest, acz w coraz mniejszym stopniu, niepamiętanie poprzednich wcieleń i zdobytych umiejętności. Bo na przeszkodzie stoi właśnie mózg, który nieustannie myśli, kreując poszczególne zniewalające schematy fizycznego istnienia. Ci najbiedniejsi będą musieli nadstawić drugi policzek.

Wszystko to, poszczególne etapy, mogliśmy zobaczyć już w kinie: „Terminator”, „Ja robot”, „Matrix”, „Surogaci”, „Avatar”, czy ostatni, doskonały serial HBO, w doborowej obsadzie – „Westworld”.

PS. To zwyczajne koło życia i nieustający chichot historii, aż do rozpuku.

_______
#Avatar