Najtrudniej poznać samego siebie

Przebudzenie - od czego zacząć

Przebudzenie – od czego zacząć?

w kwantowo/prawdziwie/zdrowotnie

Przebudzenie – od czego zacząć? Wielu, bardzo wielu ludzi nie wie jak zacząć drogę oświecenia, przebudzenia. Większość porad jest wybujała, zagmatwana i na pierwszy rzut oka niemożliwa do realizacji. Ludzie zdają sobie sprawę, że trzeba posiąść trochę wiedzy, przeczuwają, że wiara w samego siebie plus pozytywne myślenie to dobry początek, ale nie bardzo wiedzą i czują, jak to wszystko ugryźć, wprowadzić w życie. Nic bardziej prostszego, nic skomplikowanego, żadnego czary mary.

Przebudzenie - od czego zacząć

Przebudzenie – od czego zacząć?

Głównym i podstawowym działaniem, przynajmniej na początku świadomym, jest ćwiczenie oddechu. Brzmi szumnie i wybujale, ale jest proste jak drut. Po prostu świadomie, powtarzając sobie w myślach, robimy wdech i wydech. Robimy wdech – mówiąc sobie w głowie wdech, i wydech, również mówiąc w głowie wydech. Wydawało by się, że przecież wszyscy oddychamy świadomie, ale niestety nie. Świadomie i obecnie wykonuje się to właśnie wraz z powtarzaniem tych czynności „słownie” czy „myślowo” w głowie.

To właśnie jest podstawa obecności. Wszystko co kiedyś będziemy robić w obecności, czyli tu i teraz, będzie miało ten sam format działania. Będziemy podziwiać świat, uzmysławiając sobie to, co widzimy, będziemy wykonywali jakieś czynności, nie tyle w pełnym skupieniu, co w asyście słowa, bo … na początku było słowo. Kreacja także odbywa się w asyście słowa. To słowo tworzy rzeczywistość, nie odwrotnie.

Podobnież sprawa ma się z obecnością /byciem tu i teraz/. To najzwyklejsza uwaga, uwaga skupiona na aktualnej chwili, a nie rozmyślanie, co też ciekawego będę robił później, lub robiłem wcześniej. Ludzie nagminnie popełniają ten sam błąd, rozmyślając o przeszłości lub przyszłości, nie będąc tu i teraz, jakby chwila obecna była mało ważna. A przecież, gdy się dobrze zastanowić, nie istnieje żadna przeszłość, ani też przyszłość, wszystko rozgrywa się w danej chwili, tu i teraz.

Tu i teraz jest istotą życia i zarazem największą tajemnicą, gdyż przez wielu nieodgadnioną. Tu i teraz niesie ze sobą całą gamę doznań, których smaku raz poznanego, nie będziemy chcieli przestać doświadczać, bo obecność daje niesamowitą skalę doznań. A jeszcze, gdy się uważnie wszystkiemu przyglądniemy, częstokroć z naszych ust wyrwą się słowa zachwytu.

PS. Bądź tu i te­raz. Po pros­tu tu i po pros­tu te­raz. Bez ocze­kiwań i bez obaw, bez jut­ra i bez wczo­raj, bez ut­rzy­mywa­nia i bez od­pycha­nia. Z pełną przy­tom­nością – tu i te­raz. – August Witti

____________
#Przebudzenie

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,
Translate »
idź do góry