Najtrudniej poznać samego siebie

Przeginanie pały

Przeginanie pały

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Przeginanie pały jest bolesne. Tak zwykł mawiać mój śp. przyjaciel i nauczyciel w wielu istotnych kwestiach mojego życia. Nadużywanie pewnych określeń /wyzwisk/ działa podobnie jak nadużywanie słowa „ratunku”. Obecnie, gdy człowiek jest w opłakanej sytuacji, krzycząc ratunku, powoduje że wszyscy spierniczają. Gwałcony, bity, mordowany, nie krzyczysz „ratunku”, lecz „pali się”, „biją”, „pożar”, albo „o kurwa”, wtedy z pewnością ktoś przyjdzie zobaczyć.

Przeginanie pały

Przeginanie pały

Podobnie jest z wyzwiskami i określeniami nadużywanymi, np. „pedofil”, „żyd”, „pedał”, „agent SB”, etc. Otóż często powtarzane, nie dosyć, że z reguły wyrządzają wielką krzywdę, zwłaszcza powtarzane z głupoty, bez poparcia dowodami, to na dodatek pauperyzują się ponad miarę. Agenturalność i żydowskość niektórych, tych właściwych bandytów, ginie pośród pseudo agentów i nieobrzezanych żydów. To doskonała metoda na ukrycie wielu wykroczeń i rozwodnienie prawdziwych skur… postaw.

Czytam obecnie setki bzdur o Kukizie, Stonodze i wielu innych, którym przypisuje się agenturalność i działania pod dyktando służb lub ugrupowań politycznych typu PO. Otóż proszę państwa, te wierutne bzdury są wodą na młyn głupoty i zgnuśniałego systemu. Tragiczne jest to, że powtarzają te słowa także ludzie inteligentni. Którzy winni swoje osądy ugruntować wiedzą i dociekliwymi informacjami na dany temat. A posługują się najnormalniejszą, ohydną, wyssaną z palca plotką.

Przeginanie pały jest bolesne – Podsumowanie:

Proszę uważać z oskarżeniami, bo można na całe życie ukrzywdzić człowieka, nazywając go np. „pedofilem„, gdy w istocie on nim nie jest. Dla mnie taka zniewaga wymagałaby krwi i byłbym skłonny co najmniej pobić do nieprzytomności delikwenta, który nazwałby mnie w ten sposób. Tym bardziej, że prawo polskie w kwestiach pobicia i gwałtu jest nad zwyczaj łagodne. Wiele z tych czynności nie kwalifikuje się jako przestępstwo. Inną sprawą jest fakt, gdy już takowy „pedofil” lub „agent służb” bądź zwyczajny „złodziej” się pojawia, to osłuchane i ogłupiałe już społeczeństwo milczy i ignoruje fakt wielkiej przewiny. Szastamy oskarżeniami na lewo i prawo, jednocześnie stając się na nie uodpornieni.

Co wobec tego zrobimy w razie zagrożenia? Skąd będziemy oczekiwali pomocy? Skoro nasza postawa trąci ignorancją i brakiem sprzeciwu. Dawniej pomaganie, wstawiennictwo, honor i uczciwość były normą społeczną. Obecnie są tylko modne i mało kto zdaje sobie sprawę z ich wagi i wielkości. Chcemy aby ktoś nam pomógł, wysłuchał i zrozumiał w trudnej sytuacji, pomagajmy, zrozummy. A przede wszystkim nie rozsiewajmy plotek przeciw innym. Może w takim wypadku, kiedyś doczekamy się wsparcia i pomocy. Ja osobiście pomagam, wspieram i radzę potrzebującym dla własnej przyjemności, z egoizmu. Karmię tym swoją karmę i zbieram punkty. Można i tak.

PS. Polaków w piekielnym kotle nie trzeba pilnować, gdy któryś próbuje się wspiąć, inni ściągają go na dół.

_________
#Naduzycie

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry