Najtrudniej poznać samego siebie

Przepraszam, czy tu biją?

Przepraszam, czy tu biją?

w polsko

Przepraszam, czy tu biją? Rodacy są coraz bardziej wkurzeni, żeby nie powiedzieć wkurwieni. Wyraźnie wskazują na to statystyki zadowolenia z życia i agresji. Zresztą możemy to zjawisko obserwować empirycznie, na co dzień w pracy, biurze, sklepie, szkole, na drodze i w internecie, nawet w kinie i teatrze. Pojawiając się gdzieś nagle powinniśmy zapytać przepraszam, czy tu biją?

Przepraszam, czy tu biją?

Przepraszam, czy tu biją?

Wkurzenie w Polakach narasta zwłaszcza, gdy wracają z emigracji. Ale i rodzima agresja jest na porządku dziennym. Media donoszą z euforią: „Bójka Polaków z Romami”, „Bójka Polaków i Ukraińców w autobusie miejskim”, „Bijatyka w centrum Warszawy”, „Bijatyka Polaków na meczu”, „Bijatyka Polaków z Meksykanami na Gdyńskiej plaży”.

„Polacy pobili się z żołnierzami USA w Łodzi”, „Polacy i Rosjanie biją się na ulicach Warszawy”, „Bójka Polaków i Słowaków w Hexthorpe”, „Bijatyka kiboli Górnika Zabrza z ochroniarzami w Niemczech”, jak widać wychodzi to już poza kraj, a na koniec politycznie „Polityczna bijatyka PO z PiS”. Cała masa zajść w których ludziom puszczają nerwy, dochodzi do rękoczynów i mordobicia.

Wszystkie te zdarzenia w dużej mierze spowodowane są uciążliwym dniem codziennym. Katalizatorem agresji są piętrzące się problemy w urzędach, różnego rodzaju opłaty, rachunki i podatki stale wzrastające, polityka, ale także pierdoły jak wywóz i segregowanie śmieci. Doszliśmy do pewnej granicy frustracji, po przekroczeniu której może zrobić się gorąco. Ktoś wtedy będzie na cenzurowanym, a ja nawet czuję kto „malowane kurki”.

Na razie, szczególnie nerwowo jest na trybunach boisk, drogach i o dziwo w gronie rodzinnym. Kłótnie rodzinne, potrafią toczyć się w dowolnym miejscu, np. między półkami w markecie. Ludzie rzucają butelkami, serkami i tym co pod ręką, a uspokajają się dopiero wtedy, gdy dociera do nich fakt, że muszą za to zapłacić. Podobnie dzieje się w szkołach.

Agresja dzieci wobec siebie jest niewyobrażalna i niejednokrotnie nie ma zahamowań. Oczywiści przenosi się to na nauczycieli i biegnie dalej w świat. Kulturowo-cywilizacyjnym powodem wściekłości są frustracje związane z niezrealizowanymi potrzebami, czyli najoględniej mówiąc biedą. Media i psychologowie zrzucają winę na, jak to nazywają, „euforię supermarketu”, czyli chęć posiadania nowych dóbr, a nie zaspakajana z powodu biedy właśnie.

Przepraszam, czy tu biją? – Podsumowanie:

Bieda ogranicza przepływ gotówki, zarobki i prowadzi do zastoju rynku, a to wszystko razem prowadzi wprost do patologii. Nie tylko agresji, ale i złodziejstwa, rozbojów, płatnego seksu, itp. Co robić w takiej sytuacji? Jak żyć? Ano, rada jest tylko jedna, wyeliminować przyczynę, czyli biedę. Jak? Tak jak zawsze, kosa na sztorc i hajda. Zawsze w ten sam sposób rozwiązywało się problemy, nigdy nie inaczej. Inne sposoby nie są skuteczne – raka trzeba wyciąć i już, odszukać, zlokalizować i wyciąć. Później można go zaleczyć, ale te największe skupiska wyciąć.

PS. Jak Kiemlicze w Potopie – Ojciec prać? – Prać synkowie, prać!

____________
#AgresjaPolska

najnowsze z polsko

Grawitacyjny magazyn energii

Grawitacyjny magazyn energii. Głównym aspektem systemu /polityki/ jest minimalizacja wykorzystania paliw kopalnych
Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć
Translate »
idź do góry
Skip to content