Przeszkody świadomości

Przeszkody świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Przeszkody świadomości. Podziwiamy tych, którzy osiągnęli wyższą świadomość – Jezus, Budda… Ale nie ma znaczenia jak bardzo chcemy osiągnąć ten stan, i tak większość z nas poniesie porażkę. Trudno to pojąć, jeszcze trudniej zrozumieć, gdyż powiedziano nam /a myśmy przyjęli/, że jeśli będziemy wystarczająco ciężko pracować i naprawdę zdecydujemy się na własne cele, to dotrzemy do świadomości. Dlaczego więc nie jest to prawdą? Otóż na naszej drodze do świadomości napotkamy kilka przeszkód. Te potknięcia, jeśli ich nie przezwyciężymy, będą odpowiedzialne za naszą porażkę. Wszystkie istotne bariery tkwią w naszej podświadomości, a identyfikuje je stale gadające ego.

Przeszkody świadomościPrzeszkody świadomości

 1. Ulubiona strefa komfortu
  Jeśli dążysz do osiągnięcia wyższej świadomości, niestety będziesz musiał opuścić swoją strefę komfortu. Wiele  z przyzwyczajeń trzeba będzie odrzucić. A prawda jest taka, że nasze przyzwyczajenia to nasza natura. Nie łatwo jest ją zmienić.
 2. Niska samoocena
  Problem z poczuciem własnej wartości jest dosyć nagminny, mimo iż zaprzeczamy, to na ogół go mamy. Myślimy, że kochamy siebie i że jesteśmy dla siebie najważniejsi, ale sami w to nie wierzymy. Zbyt często działamy wbrew sobie, aby móc powiedzieć, że wszystko jest OK.
 3. Potrzeby materialne
  Wciąż się nam wydaje, że czegoś potrzebujemy i ta konieczność nas zniewala. Pracujemy, aby osiągnąć potrzebę, zamiast cieszyć się życiem. Powstaje wówczas cykl niepokoju i depresji, który absolutnie pomocny nie jest. Rzeczy materialne są tymczasowymi źródłami przyjemności. Nigdy nie uszczęśliwiają nas na stałe, a wręcz na bardzo krótko.
 4. Niepewność siebie
  Droga do pewności siebie jest pełna przeszkód, więc jest zrozumiałe, jeśli czujesz, że nie będziesz w stanie dotrzeć do jej końca. A jednak niektórzy to zrobili i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobił to samo, z wyjątkiem twojej małej pewności siebie. Jeśli nie wierzysz, że jesteś w stanie coś zrobić, na pewno nie jesteś. To prawda, że ​​brzmi to banalnie, ale faktem jest, że nikt w życiu niczego nie osiągnął po ciągłym powtarzaniu sobie, że nie może tego zrobić. Oczywiście to nie wystarczy, ale jeśli chcesz stać się bardziej uduchowiony, musisz zbudować pewność siebie.
 5. Prokrastynacja
  Wszyscy prokrastynujemy. Najczęstszą wymówką prokrastynatorów jest brak czasu. Ale tak naprawdę to twój życiowy interes, by być szczęśliwym. Poszukaj strategii, przeglądnij możliwości i swój grafik, aby w końcu znaleźć czas dla siebie.
 6. Brak wytrwałości
  Bywa, że coś zaczynamy, ale nie potrafimy skończyć. Napotkawszy pierwsze trudy, odpuszczamy. Dlaczego? Każda nowo podejmowana decyzja wywołuje zastrzyk adrenaliny. Gdy adrenalina opada, wracamy do normy i motywacja zanika. Zrozum to, że to normalna reakcja i idź dalej w swoim tempie. Tyle wystarczy.
 7. Brak planowania
  Większość z nas potrafi bardzo szybko przyjąć pomysły, ale nie poświęca czasu na refleksję i analizę. Już nie mówiąc o zaplanowaniu realizacji. Oto i cały ambaras. Zastanów się po prostu, rozważ za i przeciw, zaplanuj i dopiero ruszaj do działania. Postaraj się zapisywać postępy, aby zobaczyć progres i dokonać ewentualnych poprawek. Jak tym razem wyjdzie – pogratuluj sobie osiągnięcia.

Przeszkody świadomości – Podsumowanie:

Te i inne przeszkody świadomości będą pojawiać się na twojej drodze. Istotne jest co z nimi zrobisz. Rozwiązując, potraktuj  je jako okazję do nauki i przemyśleń. Po to mamy rozum, aby rozumować i w ten sposób powinniśmy z niego korzystać. Nie należy się nigdy poddawać. Przyjrzyj się uważnie problemowi, prześpij z nim o ile można i zdecyduj, jak sobie z nimi poradzisz. To wszystko czego potrzebujesz, aby usunąć blokady i zwiększyć szanse na szczęście i miłość jaką daje osiągnięcie wyższej świadomości.

PS. Wszyscy mamy to samo, ale każdy inaczej sobie z tym radzi. – August Witti

__________________
#PrzeszkodySwiadomosci