Najtrudniej poznać samego siebie

Przyczynek do świadomości

Przyczynek do świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Przyczynek do świadomości. Znajomość swoich mocnych stron i celowe ich zwiększanie to istotny sposób na budowanie samoświadomości. Inne cechy osobowości oferują także wzrost samoświadomości. Wzięcie tego pod uwagę jest ważnym elementem budującym świadomość. Stawanie się świadomym nie jest łatwe, ani też przyjemne, bo wymaga ciągłej, obiektywnej refleksji i eksperymentowania w rzeczywistych warunkach. A to czasami przychodzi z trudem, przez nasz wewnętrzny hamulec „ego”.

Przyczynek do świadomościPrzyczynek do świadomości

Podejmowanie zdrowego ryzyka to kolejny sposób na budowanie samoświadomości. I tutaj dosyć często ego nas hamuje, strasząc. Nieustanne umieszczanie się w nowych sytuacjach, poza strefą komfortu, by zapewnić wyjątkowy, osobisty wgląd w siebie. Potrzebą jest działanie – dołączenie do klubu, wolontariat, nowa aktywność, np. malowanie, ćwiczenia itp. Przełączenie się na pytania otwarte, no i czas poproszenia kogoś prawdomównego o opinię na swój temat, aby przyjąć informację zwrotną i ją przetworzyć.

Można też medytować, pisać listy z żalem i palić je, można praktykować radykalne wybaczanie, można ho’oponoponować, można kontemplować, technik jest do woli, również modlitwa, acz nie koniecznie wiara. Ta właśnie aktywność duchowa, dążenie do szlachetności poprzez samorozwój pozwala nam być ludźmi. Jest wielu, którzy w ogóle nie wiedzą co to znaczy być człowiekiem. Tak nawykli do oglądu tego platońskiego odbicia na ścianie jaskini, iż sądzą, że są ludźmi, a nie są.

Metoda na rozwój jest dowolna, ale należy ją podjąć. Trzeba nieustannie podważać rzeczywistość i stawiać pytania, by w informacji zwrotnej otrzymać wiarygodne informacje, aby następnie wysnuć z nich prawdę. Bo prawda jest taka – jeśliś świadomy, nie ma dla ciebie problemu nie do rozwiązania, mało jest problemów w ogóle. Życie płynie w sielance i bez stresu, system jest gdzieś obok, a świat pięknieje każdego dnia. Cuda się zdarzają i nikomu w głowie ich negacja, wdzięczność rośnie, rośnie też harmonia z przyrodą. Bo taka jest świadomość.

Ale świadomość implikuje pokój, czyli spokój. To zaś wymaga od nas odpowiedzi na parę pytań. „Czuję się zły, kiedy… ?”, „Czuję się radośnie, gdy… ?”, „Czuję się nieszczęśliwy, gdy… ?”, „Mam nadzieję, kiedy… ?”,”Żałuję, że nie musiałem… ?”. „Czerpię przyjemność, gdy …?”, „Boję się, gdy…?”, „Coś, co chciałbym zmienić, to …?”, „Gdybym był (kimś tam), to zrobiłbym…?”, „Czuję, że nikt mnie nie kocha, gdy…?”, „Wiem, że jestem kochana, kiedy…?”,”Coś, co wydaje mi się nudne, to…?”. „Wiem, że mogę zaufać…”, „Podziwiam (kogoś tam), ponieważ…”, „Czuję się spokojna, gdy…”, „Najbardziej interesuje mnie….”, „Jestem zirytowany, gdy…”, „Nie akceptuję…”, „Jestem optymistą, gdy…?”.

Przyczynek do świadomości – Podsumowanie:

To właśnie ta wiedza wewnętrzna, wiedza o sobie, jest istotą. To jej mamy poszukiwać, odkrywać, rozwijać, skupiając się na sobie. Tylko na sobie. Dlaczego tak? Bo TY jesteś najważniejszym celem swojego życia! Nie ma nic innego tylko TY, tu i teraz. A gdy umrzesz, to też będziesz TY, tu i teraz. Bo teraz jest tylko teraz. O – teraz. O – teraz.

PS. Teraz to teraz i już. – August Witti

_________________
#Przyczynekwiadomosci

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry