Quick i myk

Quick i myk

w internetowo/polsko/webastersko

Quick i myk. Ostatnio dzięki Danielowi Hydzikowi – autorowi Quick.Cart i Quick.Cms, mam przyjemność testować najnowszą wersję Quick.Cms.Ext_v6.1. Jestem bardzo mile zaskoczony i zdziwiony jak ten popularny silnik CMS-owy ewaluuje. To już nie ewolucja nawet, lecz rewolucja. To narzędzie, ten silnik, w odpowiednich rękach daje niesamowite możliwości, a co za tym idzie – wspaniałe, perfekcyjne strony, a na tym, nie ukrywam, najbardziej mi zależy.

Quick i myk

Quick i myk

Nowa odsłona tego silnika Opensolution jest przede wszystkim bardzo przejrzysta, intuicyjna i responsywna, w skrócie rzecz biorąc mobilna. Panel admina jest banalnie prosty w obsłudze i z łatwością każdy laik sobie z nim poradzi. Od biedy może też zrobić samemu stronę www, ale oczywiście przeszkodę będzie stanowić tutaj wiedza webmasterska.

Dla niedowiarków i osób indywidualnych polecam wersję bezpłatną, co prawda okrojoną, ale równie funkcjonalną. Dla firm jak najbardziej polecam wersje płatne Ext, zarówno CMS /Quick.Cms/, jak i sklepu /Quick.Cart/. Dużo naprawdę fajnych dodatków /widżety/, banalnie prosto instalowanych, wiele rozwiązań bezpośrednio związanych z naszym rynkiem i przede wszystkim polskość. To, że nie jest to żaden zagraniczny CMS, skutkuje jasnymi komendami i czytelnością tekstu.

Od dawna pracuję na tych silnikach i poznałem dokładnie wszystkie ich wersje. Ta ostatnia charakteryzuje się zwartą strukturą, logicznością i przejrzystością. Nie ma tutaj przypadkowych komend i śmieci kodowych, co znacznie przyspiesza działanie strony i brak bazy danych MSQL, z którą nawet zaawansowani webmasterzy mają kłopoty, jest dodatkowym plusem. Wszystko odbywa się po stronie serwera, prosta instalacja, prosta baza SQLite, prosty panel administracyjny i przyjazność SEO, czyli z odrobiną oleju w głowie da się tę stronę samodzielnie wypozycjonować.

To bardzo wiele jak na taki produkt. Szczerze powiedziawszy to jeden z najbardziej przyjaznych silników CMS, za co go bardzo cenię. Pan Daniel pewno się rozpłynie z tych komplementów, ale fakt jest faktem, a poza tym dzięki Quick.Cms robię najlepsze i najpiękniejsze strony w sieci – hahahahahaha. Zapraszam do mojego portfolio z użyciem najnowszej wersji silnika Quick.Cms.Ext_v6.1 na stronie www.bitis.com.pl – miłego oglądania.

PS. Dbam o elegancję w sieci, bo nie lubię śmieci 😀

_____
#CMS