Najtrudniej poznać samego siebie

Recepta na szczęście

Recepta na szczęście

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Recepta na szczęście – Szczęście nie jest w przypadku ludzi standardem, jednak każdy na nie zasługuje. Ale szczęście można wspomóc zachowaniem pewnych reguł, które w działaniu to szczęście przybliżają. Najpierw musimy wiedzieć czym to szczęście jest. Szczęście to emocjonalny stan bycia charakteryzowany przez radość, dobry humor, dobre samopoczucie, poczucie spełnienia i w końcu oświecenie. Osiągnięcie wewnętrznego szczęścia powoduje spełnienie, miłość i radość. Dlatego tak ważne ono jest dla człowieka, że warto nad nim popracować, by go osiągnąć. Oto lika porad, jak przybliżyć szczęście.

Recepta na szczęścieRecepta na szczęście

Oczywiście nie gwarantuje to 100% szczęścia, bo zasadza się ono na wielu czynnikach, zwłaszcza psychicznych, związanych mocno z naszą przeszłością. Ale kultywowanie tych zachowań znacznie ułatwia spokój i pokój na którym szczęście się zasadza.

1. Myśl pozytywnie

To powinno być zakodowane w głowie jak chodzenie, czy jedzenie. Myślenie samo w sobie nie jest pozytywne, ponieważ zawsze odrywa nas od tu i teraz. Ale trudno być szczęśliwym, gdy myślimy negatywnie. Negatywne myślenie dosyć często w naszym społeczeństwie jest nawykowe. A trzeba pamiętać, że to negatywne myśli karmią depresję. Ale skoro jest to nawykowe, to można się tego oduczyć.

Negatywne myśli maja także wpływ na nasze zdrowie fizyczne. Nasz umysł i ciało są połączone. Zatem negacja myśli, przekłada się na pogorszenie stanu zdrowia. A zły stan zdrowia oddala nas od szczęścia, zatem nijak nie leży w naszym interesie. Ale wystarczy dostrzec te połączenia. Fakt, że nasza negatywność myśli wyzwala choroby powoduje, że sprawa zaczyna wyglądać o wiele inaczej.

2. Wyzbądź się zagłady

Internet i media zasypane są złymi wieściami, fałszywymi informacjami i strachem zagłady. Słuchanie ich, a zwłaszcza wiara, wpływa bezpośrednio na stan naszego zdrowia. Dlaczego? Bo człowiek w strachu nie jest w stanie się uspokoić, a tym samym dojść do szczęścia. Istnieją naukowe dowody na to, że negatywne myśli i strach wywołują smutek, złość, panikę. Może czas zrobić przerwę od mediów społecznościowych? Izolacja informacyjna to jeden z najlepszych sposobów na uzdrowienie, a do tego jeszcze sen i mamy zdrowie.

3. Jedz zdrowo

„Jesteś tym, co jesz” i to jest autentyczną uniwersalną prawdą. Badania ale i doświadczenie wskazują, że jedzenie owoców i warzyw może uszczęśliwiać ludzi podobnie jak słodycze pełne cukru, który jest bezpośrednim producentem energii. Ale cukier przetworzony, może także zabijać, a owoce i warzywa nie. Ponadto surowe jedzenie wydłuża nasze życie i żywotność.

4. Więcej ćwicz

Ćwiczenia fizyczne i rozciąganie sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi na poziomie chemicznym. A to zaś obniża hormony stresu /kortyzol/ i zwiększa hormony szczęścia /endorfiny/. Te zmiany chemiczne zaś prowadzą do zwiększenia poczucia własnej wartości, skupienia i koncentracji, dobrego samopoczucia. Zatem ćwiczenia leżą w naszym bezpośrednim, żywotnym interesie.

5. Otaczaj się szczęśliwymi i radosnymi

Szczęście i radość jest zaraźliwe. Zaś przebywanie wśród szczęśliwych i roześmianych ludzi sprawia, że ​​nasze smutki się rozmywają. Dlatego w naszym żywotnym interesie jest przebywanie z ludźmi wesołymi i szczęśliwymi, nie zaś drażliwymi smutasami.

6. Odpuszczaj

Jeśli chcesz być szczęśliwy, naucz się pozbywać urazów i odpuszczać. Szkoda życia na wzajemne animozje, nielubienie kogoś lub czegoś. Trzymanie wszelkiej urazy wpływa negatywnie na psychikę.

7. Baw się dobrze

Dobra zabawa zawsze uszczęśliwia. Śpiew, taniec, śmiech powodują radość, a ta z kolei napełnia nas szczęściem. Brak zabawy nie daje nam wytchnienia i powoduje, że się zamykamy. Zabawa zaś, w każdej formie daje umysłowi i ciału odpocząć od stresu.

8. Wyznaczaj i osiągaj cele

Osiąganie wyznaczonych celów, poprawia zawsze nasz nastrój i poczucie wartości. Gdy osiągasz swe cele, jesteś coraz bardziej szczęśliwy. Cele zaś powinny być dobierane konkretnie, mierzalnie, osiągalnie i realistycznie.

9. Bądź miły

Bycie smutnym i złośliwym sprawia, że ​​jesteś negatywny. A negatywne myślenie czyni cię nieszczęśliwym. Dlatego bycie miłym sprawia, że trwasz w pozytywnym myśleniu, czyli zmierzasz do szczęścia.

10. Uprawiaj wolontariat

Pomaganie światu to doskonały sposób na uszczęśliwienie siebie. Poprawia nasz nastrój i wzrost poczucia wartości, gdy możemy pomóc. Podobnie jak ćwiczenia, pomoc innym wywołuje zmiany chemiczne w naszym mózgu. Napływające wówczas endorfiny, pomagają nam podnieść nastrój, a w konsekwencji osiągnąć krótkotrwałe szczęście.

PS. Wystarczy stworzyć w sobie przekonanie, że możesz być szczęśliwszym, aby zacząć urzeczywistniać własne szczęście. – August Witti

________
#Szczescie

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Cel w życiu

Cel w życiu

Cel w życiu. Posiadanie celu jest jednym z podstawowych czynników szczęścia. Bez
Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna. Z tych samych przyczyn wierzymy i nie wierzymy w Boga.
Świadomość marki

Świadomość marki

Świadomość marki jest niezbędnym elementem tworzenia udanego biznesu /producenta, sklepu, osoby, produktu/.
Translate »
idź do góry