Najtrudniej poznać samego siebie

Wiara we władzę to niedorzeczność

w anarchistycznie/prawdziwie/świadomie

Wiara we władzę to niedorzeczność. Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się wyzwiska pod adresem rządzących. Ludzie mają już dosyć i nie dziwota. Ale tak czy inaczej bezmyślny szacunek dla autorytetu jest największym wrogiem prawdy. A jeśli mamy rację kwestionując rewolucyjne teorie Einsteina /E=mc2/, to mamy również rację, kwestionując władzę. Wszystko jest tylko teorią, żeby nie rzec, że jest teoretyczne. Szanowanie autorytetu jest OK, o ile jest on autorytetem, ale jeśli ślepo podążamy za tzw. autorytetem, to już w porządku nie jest.

czytaj dalej

Jaki rodzaj medytacji wybrać?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie
Jaki rodzaj medytacji wybrać

Jaki rodzaj medytacji wybrać? Medytacja to technika używana od tysięcy lat do rozwijania świadomości chwili obecnej. Możemy praktykować dzięki niej wyostrzanie skupienia i uwagi, łączenie się z ciałem i oddechem, rozwijanie akceptacji trudnych emocji, a nawet zmiany świadomości. Medytacja redukuje stres i poprawia odporność. Sama technika nie należy do żadnej konkretnej religii ani wiary. Choć ma starożytne pochodzenie, nadal jest praktykowana w kulturach na całym świecie, aby stworzyć poczucie spokoju, pokoju i wewnętrznej harmonii.

czytaj dalej

Świadomość dobrostanu

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie
Świadomość dobrostanu

Świadomość dobrostanu. Dobrostan to ogólnie dobre samopoczucie. Prawdopodobnym jest, że dobrostan zaczyna się od poczucia satysfakcji, celowości i kontroli nad życiem. Dobre relacje, wystarczająca ilość pieniędzy, zdrowie – przyczyniają się do dobrego samopoczucia. Witalność, radość i równowaga mają również znaczenie. Dobre samopoczucie /dobrostan/ jest w sferze zainteresowań przez całe nasze życie. To mix czynników fizycznych, psychologicznych i stylu życia.

czytaj dalej

Czym jest medytacja i co daje?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie
Czym jest medytacja i co daje?

Czym jest medytacja i co daje? Medytacja nie zmienia osobowości, nie stajemy się nową osobą, a nawet nie stajemy lepszą osobą. Medytacja to trening świadomości i uzyskanie z czasem zdrowego poczucia perspektywy. Nie wyłączamy w niej swoich myśli i uczuć, ale uczymy się je obserwować bez osądu. Po co to wszystko? Aby w końcu moc zacząć je lepiej rozumieć. Tym samym lepiej rozumieć siebie. Nauka medytacji jest nauką jak każdej umiejętności. Niczym się nie wyróżnia. Nie ma czegoś takiego jak doskonała medytacja. Czasami skupienie opadnie lub zapomnisz podążać za oddechem. Ale najważniejsze to konsekwentnie medytować. To jedna z rzeczy, w których podróż jest ważniejsza niż cel.

czytaj dalej

Wolna wola świadomego umysłu

w kwantowo/prawdziwie/świadomie
Wolna wola świadomego umysłu

Wolna wola świadomego umysłu. W świecie nauki mawia się obecnie, że ludzie nie mają wolnej woli. Powtarzają to też ci idioci, co nauce wierzą. I oznaczałoby to, że jesteśmy biorobotami, napędzanymi myślami, przekonaniami, wyborami, intencjami oraz podświadomością. W tym wypadku wolna wola byłaby iluzją. Ale, gdy jaźń pojawia się świadomie, działa jako sprawdzian rzeczywistości i pomoc w nieświadomym myśleniu. Świadoma wola może być zrealizowana fizycznie, o ile zachowujemy cel. Toteż jest to dosyć skomplikowane i wymaga uwagi oraz konsekwencji, samozaparcia, zasad, charakteru i autodoskonalenia.

czytaj dalej

Miłość poprawia zdrowie i wpływa na życie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie
Miłość poprawia zdrowie i wpływa na życie

Miłość poprawia zdrowie i wpływa na życie. Miłość przybiera wiele znanych nam form. To np. miłość między przyjaciółmi, małżonkami, partnerami, krewnymi. Miłość zwierząt domowych, a ich właścicielami jest niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Ale miłość do siebie poprawia zdrowie /fizyczne i emocjonalne/. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób okazujemy sobie i dajemy miłość. Miłość wzbogaca nasze życie, poprawia samopoczucie, uszczęśliwia. Sporo o tym piszę, bo doświadczam i zauważam, że każdy wyraz miłości do siebie działa pozytywnie zarówno na ciało jak i psychikę.

czytaj dalej

Translate »
idź do góry