Najtrudniej poznać samego siebie

rezonans Schumanna

Co to jest ten rezonans Schumanna

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Co to jest ten rezonans Schumanna? Ziemia to gigantyczny obwód elektryczny. Atmosfera Ziemi jest w rzeczywistości słabym przewodnikiem. Jonosfera zaś, to obszar atmosfery ziemskiej, który rozciąga się w przybliżeniu od 30 do 620 mil /50-1 000 km/ nad powierzchnią i wraz z górną atmosferą tworzy granicę między dolną atmosferą Ziemi a próżnią kosmiczną. Zaś pod wpływem promieniowania słonecznego elektrony są wypychane z neutralnych atomów gazu, tworząc dodatnio naładowane jony. To sprawia, że ​​jonosfera doskonale przewodzi energię /prąd/ i jest w stanie wychwycić fale elektromagnetyczne z poza ziemi. Służy nam zatem  jako duży bąbel ochronny.

rezonans SchumannaCzym jest rezonans Schumanna?

W ziemskiej atmosferze występuje codziennie ok. 2 000 burz z piorunami w każdej chwili, wytwarzając ok. 50 błysków pioruna na sekundę. Pomiędzy powierzchnią Ziemi a jonosferą znajduje się wnęka mająca całkowity ładunek elektryczny 500 tys. kulombów. Pomiędzy ziemią a jonosferą następuje pionowy przepływ prądu. Atmosfera ma rezystancję 200 omów i potencjał napięcia 200 000 woltów. To zaś oznacza, że między powierzchnią Ziemi a jonosferą zachodzi duża aktywność elektryczna. Tworzą się słupy energii stojących fal elektrycznych. Te stojące fale to rezonanse Schumanna.

Każde uderzenie pioruna tworzy fale elektromagnetyczne, które zaczynają okrążać Ziemię we wnęce między powierzchnią Ziemi a jonosferą. Niektóre fale o odpowiedniej długości łączą się i zwiększają swą siłę, tworząc rezonans Schumanna. Fale te są bezpośrednio związane z aktywnością elektryczną w atmosferze. Podstawowa częstotliwość rezonansu elektromagnetycznego wynosi 7,83 Hz. Nasza atmosfera nieustannie rezonuje z tą częstotliwością oraz wartościami harmonicznymi /ok.  14,3, 20,8, 27,3, 33,8 Hz/ etc. To dokładnie jest rezonansem Schumanna.

Czym jest skok rezonansu Schumanna?

Rezonans nieustannie się zmienia harmonicznie. Zachodzi to, gdy jonosfera staje się gęstsza lub rzadsza, a zależy to od ilości docierającego do jonosfery promieniowania słonecznego. Zatem noc jest okresem rozrzedzenia jonosfery. Na rezonans maja wpływ również trzy gorące punkty na świecie /Azja, Afryka i Ameryka Południowa/. Najmocniejszy wpływ mają jednak wybuchy słoneczne, których ostatnim okresem nie brakuje. Stąd też skoki rezonansu Schumanna sięgają obecnie wartości ponad 180 Hz.

Powszechne stało się skojarzenie rezonansu Schumanna z falami mózgowymi, gdyż będąc cieleśnie mikroskopijnymi obiektami względem wielkości Ziemi, stale jesteśmy poddawani wpływowi rezonansu Szumana i nie tylko. Dlatego tak nagminna jest już świadomość siebie. Ludzie się tego uczą, poznają i rozwijają, dążąc do szczęścia, miłości i pokoju. Wszystkie żywe istoty na Ziemi odczuwają ten wpływ rezonansu Schumana.

Rezonans Schumanna – Podsumowanie:

W styczniu 2017 roku rezonans Schumanna osiągnął częstotliwości powyżej 36 Hz, co wówczas było niezwykłe. Obecnie w 2021 roku, już nikt się nie ekscytuje tak niskimi wskazaniami. Ostatnie wskazania przewyższały już 180 Hz. Wg. specjalistów, wyższe częstotliwości rezonansowe na Ziemi są związane z bardziej obciążonym układem nerwowym, drażliwością i zmęczeniem. Ale nasza wzrastająca świadomość może wpływać bezpośrednio na rezonans Schumanna. Czyli, gdy wzrasta rezonans Schumanna rośnie miłość, szczęście i pokój, i odwrotnie. Gdy rośnie miłość, szczęście i pokój, wzrasta rezonans Schumanna. Zaś gdy wzrośnie poziom lęku, strachu i napięcia, obniży to rezonans Schumanna.

PS. Wysokie skoki rezonansu Schumana to poczucie globalnego pokoju, szczęścia i miłości. Jedności! – August Witti

________________
#RezonansSchumanna

najnowsze z filozoficznie

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada. Kościół stoi obecnie na grząskim gruncie, choć jeszcze tego
Translate »
idź do góry