Najtrudniej poznać samego siebie

rozkwit sztuki

Rozkwit sztuki

w artystycznie/oświecenie/prawdziwie

Obserwujemy wzmagający się rozkwit sztuki wszelkiej. Wraz z nią kroczy pomysłowość i racjonalizatorstwo. Widzimy więcej, czujemy więcej, więcej chcemy pokazać, więcej stworzyć. Czymże jest, to co w nas wzbiera. Ano wolnością i miłością, spokojem i pokojem w jednym. Bo któż pochłonięty tworzeniem i kreacją myśli o burzeniu? Kto wówczas niszczy i komplikuje życie? Nikt nie ma na to czasu. Tym jest …

rozkwit sztuki.

rozkwit sztuki

Zatem skoro już dostrzegasz Swoją świadomość, ale jeszcze nie masz pasji, hobby, koncepcji – poszukuj ich lub jej koniecznie. Bez tego będzie ciężko! Nie mając magnesu myśli w postaci pasji, nie pozbędziesz się natręctwa myśli, nie uciszysz ich. Nie staniesz się świadomy. Ale gdy znajdziesz to coś, co Cię wchłonie bez reszty, wówczas myśli niechciane ucichną, znikną.

Sztuka wyzwala nas z okowów myśli, ze smutku, z nostalgi. Daje możliwość odetchnięcia pełną piersią, uspokojenia myśli. Zatem daje nam spokój i pokój. Nic nierobienie skazuje nas na nieustanną udrękę myślową. Na powtarzające się schematy chorób, nieszczęść, wypadków, na potok bzdurnych myśli o tym, co nie przeszło, czyli nie istotne.

Pasja, hobby, to nie coś abstrakcyjnie wybujałego. To zwykła czynność, którą lubimy wykonywać, powtarzać, rozwijać, poznawać, doświadczać. To wystarczy, aby zapomnieć o przeszłości, przyszłości, smutkach i troskach. Pasja zeruje, sprowadza nasz organizm do stanu neutralnego. Pogłębianie jej i rozwijanie, wznosi nasz rezonans, a co za tym idzie całego otoczenia.

Wyższy rezonans to więcej miłości, spokoju i pokoju, no i oczywiście zdrowia. Zatem nie do lekarza i do łóżka, ale na poszukiwanie pasji. Tym różni się tzw. stary od młodego. Brakiem pasji.

PS. Reszta jest milczeniem.

najnowsze z artystycznie

Westworld

Westworld czy życie?

Drugi raz mam przyjemność oglądać serial Westworld z 2016 roku, Jonathana Nolana
Botoks

Botoks

Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem
Nowe życie

Nowe życie

Dziś na kolację opowiadanie … Nowe życie!
Translate »
idź do góry