Najtrudniej poznać samego siebie

Co rozumiemy poprzez przebudzenie

Co rozumiemy poprzez przebudzenie

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Przebudzenie – możliwe, że doskonale znasz to słowo, słyszałeś je i rozumiesz, ale nie koniecznie w sensie duchowym. Jest też taka możliwość, że rozumiesz je populistycznie, a nie względem swojej świadomości. Możesz mieć np. wrażenie, że przebudziłeś się w swoim życiu. Ale to niekoniecznie jest to właśnie “przebudzenie”. Zatem …

co rozumiemy poprzez przebudzenie?

Co rozumiemy poprzez przebudzenieDefinicję budujemy wziąwszy pod uwagę obecne czasy, ale też filozofię wschodu, przykładowo buddyzm i taoizm. Przebudzenie może mieć wiele znaczeń, na różne sposoby interpretowane, ale w istocie oznacza budzenie się z zaśnięcia, dosłownie lub metaforycznie. Obudzenie nie zaprzecza dualizmowi, stawiając nad wszystkim świadomość. Dostrzega i rozumie dwoistość, że nie można mieć dobra bez zła, nie można mieć światła bez ciemności etc. Są to nierozłączne przeciwności, bez wytyczonych granic, tak jak yin i yang i nie istnieją jedna bez drugiego.

Przebudzenie tak naprawdę odsłania prawdę, że życie nie jest walką, jak mawiają niektórzy, nie ma cnoty dobra w triumfie nad bezbrzeżnym złem, nie ma wiekuistego szczęścia nad smutkiem, ponieważ zawsze obie z nich są dwiema stronami jednego i tego samego. Przebudzenie to uświadomienie sobie, że ból, cierpienie i zło istnieją, ponieważ ich potrzebujemy, są sygnalizatorem i pomostem do doświadczeń miłości, radości, przyjemności, szczęścia w tym świecie. Dzięki tej wiedzy widzimy więcej, poza zwykłym spostrzeżeniem, a dzięki temu możemy widzieć i rozumieć prawdziwy cel wydarzeń i spraw. Bo wiemy.

Możemy pomagać oczywiście – bo wiemy, ale pomaganie nie jest celem. Zrozumienie miłości jest celem, bo to ona daje nam szczęście. Gdy kochamy, nie martwimy się o wszystko, gdy podziwiamy, nie snujemy przypuszczeń, gdy jesteśmy zachwyceni, nie w głowie nam humory, nadąsany nos i przymknięte oczy, nie jesteśmy w stanie być w złym nastroju. Bo kochamy i jesteśmy szczęśliwi, a wówczas wydarza się coś wspaniałego. Wszystkie troski giną, gdy płonie ognisko miłości. Dosłownie, nic złego nam się nie przytrafia i tak bez końca, szczęście, dostatek i miłość.

PS. Sprawdź po prostu, co ci się opłaca.

_________
#Przebudzenie

 

najnowsze z oświecenie

Duchowość w nas

Duchowość w nas. Wszystko co w życiu robimy, wiemy, umiemy opiera się
Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Translate »
idź do góry