Najtrudniej poznać samego siebie

Rytuał w rozwoju świadomości

Rytuał w rozwoju świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Rytuał w rozwoju świadomości, to forma ceremonii mająca na celu osiągnięcie transformacji świadomości. Wszystkie religie i tradycje duchowe, mistyczne i magiczne mają swoje rytuały. Te zaś umożliwiają kontakt z boską lub nadprzyrodzoną siłą. To właśnie rytuał pomaga nam zdefiniować siebie w odniesieniu do wszechświata. To zwyczaj, który stanowi zespół specyficznych dla danej kultury symbolicznych sekwencji sformalizowanych czynów i wypowiedzi, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku.

Rytuał w rozwoju świadomości

Rytuał w rozwoju świadomości

Rytuał często nazywany obrzędem wiążą się z sacrum i tabu. Często automatyzowany, przekształca się w nawyk. Bynajmniej nie jest on związany z religią. Religie podkradły ten zwyczaj i solennie wykorzystują, bo działa. Jean Maisonneuve stwierdził na podstawie dowodów, że rytuały są powszechne stosowane w dzisiejszych czasach. Może nim być kibicowanie klubowi sportowemu lub drużynie, chodzenie na zakupy, niedzielny rodzinny obiad, jak i wszystko co sprawia, że mamy satysfakcję z nim związaną.

W Magii służą zmianie świadomości i wywoływania pożądanych zjawisk. Przywoływanie bytów, duchów lub energii, uwolnienie energii, ku czci i celebracji tego co dla nas ważne. Najczęstszymi znanymi rytuałami są rytuały przejścia i inicjacji. Rytuał odgrywał ważną rolę w rozwoju świadomości człowieka od zawsze. Istnieje we wszystkich aspektach naszego życia. Nasze codzienne życie jest zorganizowane wokół rytuałów, które stanowią osobiste nawyki i wykonywane czynności w określonych porach dnia.

Hsun Tzu, chiński filozof z III wieku pne, stwierdził, że „rytuał tworzy harmonię we wszechświecie i wydobywa z ludzi to, co najlepsze”. Gdy rytuał zmienia naszą świadomość, powstaje przestrzeń dla wewnętrznej wiedzy. Wówczas aktywują się archetypowe energie. Może pojawić się nowa świadomość lub wiedza, inspiracje i znaki w świecie materialnym lub np. synchroniczność. Skuteczne rytuały, maksymalnie angażują zmysły. To zaś zmienia świadomość i otwiera drogę do wizjonerskiego myślenia. Rytuały mogą być wykonywane indywidualnie lub zbiorowo.

Rytuał w rozwoju świadomości – Podsumowanie:

Warto świadomie tworzyć i wykorzystywać rytuały, przy osiąganiu swoich celów. Celem zaś może być wszystko, od uzdrawiania i odchudzania, po bogactwo, szczęście, miłość i zbawienie.

PS. Większość istotnych i powtarzalnych dla nas zachowań to rytuał. – August Witti

______
#Rytual

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry