Najtrudniej poznać samego siebie

Sami tworzymy naszą rzeczywistość

Sami tworzymy naszą rzeczywistość

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Sami tworzymy naszą rzeczywistość. Piszę o tym od jakiegoś czasu, a i tak sam nie umiem się z tym pogodzić. Zatem ta przeszkoda dotyczy nas wszystkich. A zrozumienie, które dotyczy natury świadomości pozwoli nam osiągnąć wszystko czego chcemy. I nie będzie to tylko zdrowie i dobre samopoczucie. To ogromna moc, która jest nieustannie do naszej dyspozycji w każdym momencie naszego istnienia. Możemy nią zmieniać wszystko, co zechcemy.

Sami tworzymy naszą rzeczywistośćSami tworzymy naszą rzeczywistość

Zacznijmy od meritum. Woda, jak wiemy, jest powszechna i prawdopodobnie jest też najbardziej tajemniczą substancją na Ziemi. Oprócz tego, że daje życie, buduje bądź niszczy, jest nadprzewodnikiem, na głębokości 50 m woda morska ma skład identyczny do krwi ludzkiej, poza żelazem, jest tak niesamowita, że ​​możemy poprzez ukierunkowane myśli zmieniać skład cząsteczek wody. Co to dokładnie oznacza?

Doświadczając i zarazem projektując pozytywne emocje /miłość, szczęście, radość/, woda w naszym organizmie zmieni się w swojej krystalicznej strukturze i staje się uzdrawiającą i korzystną substancją dla nas i dla środowiska. Odkrycia tego dokonał dr Masaru Emoto. Ludzkie ciało składa się głównie z wody, więc wyobraźmy sobie, jaki wpływ ma ona na nasze samopoczucie. A wszystko to dzieje się za sprawą naszego sposobu myślenia. Co gorsza, nasze negatywne myślenie ma negatywny wpływ na naszą istotę.

Nasza ludzka energia, myśli, słowa, dźwięki, idee wpływają na molekularną strukturę wody. A ta woda to podstawowe źródło życia na naszej Ziemi. Ale woda może zmieniać się na poziomie molekularnym w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne, takie jak pozytywne myśli. Przełomowe badania dr Masaru Emoto pokazują, że myśl na subtelnym poziomie energii może być replikowana na niższym i bardziej fizycznym poziomie. My sami zaś jesteśmy jednością z naszym środowiskiem, a ono z nami.

Nasze wzmocnione nauką ego sprawia, że wierzymy w oddzielenie od środowiska. Wierzymy, że naturę trzeba ujarzmiać i zdobywać. Nic bardziej mylnego, gdyż natura to uniwersum, to Bóg. Każda religia nam mówi, że nie jesteśmy oddzieleni od Boga. Zatem nie jesteśmy oddzieleni od natury.

I to jest klucz ta jedność i zgodność ze wszystkim. Jako ludzkość poszliśmy drogą ego, a nie natury. Wymyślamy, tworzymy, budujemy, ale i niszczymy, zabijamy i degradujemy, bo nie czujemy jedności ze wszystkim, tylko się wywyższamy.

A tak naprawdę to stan umysłu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie raz, gdy staram się tłumaczyć, ktoś się upiera, wówczas odpuszczam. Choć sam popadam czasem w smutek, wiem już, że np. emocja wściekłości, zawiści bądź nienawiści, może spowodować chorobę fizyczną. Pod tymi określeniami czai się piractwo drogowe, wojna, przemoc domowa, czy inna forma agresji. To te zjawiska mają poważne konsekwencje dla wysyłających tę złą energię.

Zatem to uczucia, których doświadczamy na co dzień, rzutują na nasz świat, mogą też wpływać na nasze DNA. Dobrą wiadomością jest fakt, że te szkodliwe skutki można odwrócić, odczuwając pozytywne stany emocjonalne.

Pozytywne uczucia wytworzone przez umysłową moc myśli wpływają na nas w tak bezpośredni i intensywny sposób, że czasami nawet ci z nas, którzy całkiem dobrze rozumieją te mechanizmy, wciąż są zdumieni tą mocą. A najpotężniejsze działanie mają uczucia miłości, radości i wdzięczności. One to powodują największe pozytywne zmiany, niejednokrotnie graniczące z cudem.

Każdy z nas ma moc tworzenia wybranej przez siebie rzeczywistości poprzez nasze myśli i stany świadomości. W rzeczywistości każdy z nas robi to na co dzień. Dlatego też choroba, niedostatek, nieszczęścia znamionują zły stan naszego myślenia. Nie możemy też obwiniać zewnętrznych czynników za nasz stan emocjonalny. Myśli i emocje są nasze. Możliwość negatywnej lub pozytywnej reakcji na każdą sytuację jest całkowicie zależna od nas. Dlatego mówi się, że człowiek jest naczyniem miłości, które musi nieustannie napełniać. Otóż tak właśnie jest!

Sami tworzymy naszą rzeczywistość – Podsumowanie:

To miłość, radość i szczęście budują nasz dobrostan, a niskie uczucia i emocje nas degradują. Mówi się “jestem kim jestem”, “nie zmienię się”. Faktem jest, że nie jesteśmy tym, kim jesteśmy. Jesteśmy tym, kim myślimy, że jesteśmy. Mało tego, tym kim jesteśmy, zarządza nasze ego. A ciało i umysł mogą być kierowane w określony sposób przez język i myśli.

To zdolność świadomości do bycia skuteczną. Kierując naszą energię na wiarę w konkretny wynik, możemy wpływać na siebie zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jeśli używamy energii w korzystnym celu, efekty będą zdumiewające. Jeśli używany w złowrogim celu, efekty nie będą przyjemne.

PS. Jesteśmy tym co myślimy. Wszystko, czym jesteśmy, powstaje z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy nasz świat. – Budda

__________________
#TworzymyRzeczywistosc

najnowsze z prawdziwie

Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Reinkarnacja duszy

Reinkarnacja duszy

Reinkarnacja duszy. Wielokrotnie słyszeliśmy o reinkarnacji. Wrodzony sceptycyzm nie pozwala nam weń
Translate »
idź do góry