Skuteczne techniki zdrowotne

Skuteczne techniki zdrowotne

w świadomie/tradycyjnie/zdrowotnie

Skuteczne techniki zdrowotne. Temat naszego zdrowia jest jak rzeka. Wiele z tych technik to techniki kwantowe, czyli techniki zarządzania energią ciała. Energetyczne uzdrawianie opiera się na energiach subtelnych i manipuluje nimi w ten sposób, że wyzwala i zapewnienia wzrost fizycznego, psychicznego i duchowego dobrostanu człowieka. W obecnych czasach już na świecie są te techniki stosowane, również w niektórych szpitalach i placówkach służby zdrowia. Cóż świat się nieustannie zmienia, a my wraz z nim. I nie ma się co upierać przy starych nieskutecznych inwazyjnych metodach.

Skuteczne techniki zdrowotne

Techniki zdrowotne:

Wracam i ja do tematu nieustannie, bo doświadczenie uczy, iż tego każdy z nas pragnie – być zdrowym. Nie ma się co dziwić, bo wiemy już na pewno, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Pozwolę sobie przytoczyć znane mi techniki i je pokrótce omówić. Resztę poszukiwań pozostawiam każdemu z nas, bo to również jest techniką wyzwalającą pragnienie zdrowia, gdy sami poszukujemy, sami doświadczamy i sami korzystamy. Ugruntowujemy wówczas swoją wiarę przekonaniem. Ponadto sam stosując wiele z tych technik podziwiam je za skuteczność i cudowny sposób działania. Uzbrójmy się w cierpliwość i konsekwencję – i do dzieła.

Medytacja / Modlitwa:

Medytacja to praktyka polegająca na ćwiczeniu umysłu lub wprowadzaniu się w odmienny stan świadomości dla uzyskania odpowiedniego dla nas skutku np. zdrowotnego. Wiele jest sposobów medytacji, ale wszystkie opierają się na oddechu – głębokim oddechu. Medytacja była stosowana od antyku jako część tradycji religijnych. Elementy medytacji dostrzegamy w modlitwach religijnych. Współcześnie wykorzystywana jest do oczyszczania umysłu i jako część terapii problemów zdrowotnych np. nadciśnienie, depresja, stany lękowe.

Uzdrawianie praniczne:

Uzdrawianie praniczne jest formą starożytnej medycyny energetycznej, która wykorzystuje pranę energetyczną do pobudzania energii organizmu i procesów w nim zachodzących. Technika ta swoje korzenie ma w starożytnej tradycji wschodniej i jest techniką, która posiada zdolność samouzdrawiania. Skupia się ona na tym, jak czakry przetwarzają, absorbują i rozprowadzają pranę /energię życiową/.

Reiki:

Sztuka uzdrawiania, która pochodząca z Japonii. To czysta praktyka duchowa. W reiki, podobnie jak w ajurwedzie czy medycynie chińskiej, zdrowie oznacza harmonię w człowieku /ciało, umysł i duch/ oraz w jego otoczeniu. Choroba to brak tej harmonii. Reiki pobudza organizm do zdrowienia oraz likwiduje blokady energetyczne w czakrach i meridianach. Jest używana zarówno w stosunku do ludzi, jak również roślin i zwierząt.

Karmiczna terapia regresji:

Sztuka wykorzystania karmy energetycznej tworząca osobisty rozwój i transformację. Bazuje na odkrywaniu świadomych doświadczeń i regresu, wpływów karmicznych przeszłych żywotów, oczyszczaniu złej karmy, uwolnieniu blokujących doświadczeń, przepisywaniu umów duszy, usuwaniu traumy porodowej i urazów, etc.

Akupunktura/Akupresura:

Akupunktura, czyli leczenie igłami wykorzystująca ​​manipulację energią witalną i uzdrawiająca przepływ energii w organizmie. Stosowana przy łagodzeniu bólu, depresji, skurczach mięśni, problemach trawiennych, alergiach, bólu kolan, pleców, zapaleniu kości i stawów, bólu szyi, bólu głowy, migrenach. Akupresura zaś polega na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych miejsc na ciele człowieka. Zwana jest też miękką akupunkturą.

Qigong / Taijiquan czyli Tai Chi:

To forma łagodnych ćwiczeń ruchowych, powtarzanych wiele razy, zwiększająca płynność ruchu i budując świadomość ciała. Wzmacniające zdolność odczuwania siły życiowej leżącej u podstaw fizycznego świata i komunikacji z nim. Otwiera przepływ energii w meridianach. Taiji traktuje się głównie jako ćwiczenie gimnastyczne, mające sprzyjać zachowaniu zdrowia i rozwojowi psychofizycznego.

Kwantowy dotyk:

Bazuje na technice Qi Gong. Technika ta uczy nas, jak skupić się i wzmocnić energię siły życiowej. Łączy ćwiczenia świadomości ciała i oddechu. Zajmuje się obracaniem czakr, wyrównaniem strukturalnym, tonowaniem harmonicznym i leczeniem na odległość. Ta ostatnia forma zyskała znaczną popularność na świecie, bo zewsząd dochodzą słuchy, że lekarze leczą ludzi na odległość energetycznie.

Psychologia transpersonalna:

To podkategoria psychologii, która integruje duchowe i transcendentne aspekty ludzkiego doświadczenia z ramami współczesnej psychologii. Jest to próba zintegrowania antycznych wschodnich mądrość z nowoczesną psychologią, przekładająca duchowe zasady na naukowy grunt.

Theta Healing:

To technika skupiająca się na modlitwie i myśli. Wykorzystuje naturalne fale mózgowe, docierając do podświadomości, gdzie przechowywane są ograniczające nas przekonania, uczucia i emocje, blokujące realizację marzeń i celów. Polega na wprowadzeniu umysłu w stan theta i utrzymanie go w tym stanie. To zaś pomaga w osiągnięciu celu w szybki sposób.

Uzdrawiający dotyk:

Jako, że każdy z nas dysponuje energią, dysponują nią również lekarze. Healing Touch, bo tak się ta technika nazywa, jest terapią energetyczną, w której używamy rąk w celu uzdrowienia energetycznego. Służy poprawie samopoczucia i jakości życia osób na których im zależy. Prosta w zasadzie, łatwa do nauczenia technika, wspierająca zdrowie i ułatwiająca proces gojenia.

Emocjonalna Wolność:

To dosyć rewolucyjna metoda leczenia, która leczy emocjonalny i fizyczny ból i choroby. To połączenie akupresury, medycyny ciała i umysłu. Opiera się i słusznie na założeniu, że na drodze do zdrowia stoją nam nierozwiązane problemy emocjonalne i właśnie nad nimi pracuje.

Szamańskie uzdrawianie energią

Szaman wie, jak manipulować i poruszać energią ciała osoby chorej i to wykorzystuje. Ma też kontakt ze światem duchowym i jego mądrością. Szamanizm to powołanie do życia wypływające ze środka osoby szamana. Gromadzą oni i jednoczą wszelkie dostępne techniki w celu uzdrawiania właśnie.

Metoda leczenia Ruach

Łączy techniki kabały, hermetyzmu, reiki i uzdrawiania starożytną energią. Opiera się na skanowania aury, w celu wykrycia zatorów i wyczerpania energetycznego. Identyfikuje problematyczne obszary, które wymagają leczenia i go uzdrawia.

Sekhem

To starożytna egipska energia lecznicza, która jest kierowana przez praktykującego do centralnego układu nerwowego chorego. Przyspiesza niedokończony proces duchowego rozwoju, zwiększa świadomość tego, kim jesteś, poczucie życia w teraźniejszość, pomaga nam w manifestacji celów.

Na koniec zostawiłem oczywiście najlepsze i też moje ulubione. Sam osobiście chcę dojść do pełni zdrowia, zatem nie korzystam z pomocy innych. Te wymienione techniki na to zezwalają, ba są bardzo pomocne i istotnie uzdrawiające. Ale, że nie od razu Kraków zbudowano, zatem i te techniki nie są cudotwórcze i niejednokrotnie trzeba dużej wytrwałości w ich stosowaniu. Za to rezultaty są zdumiewające.

Automasaż

Każdy z nas doskonale wie co go boli i w którym miejscu. Zatem nic prostszego jak te miejsca masować, uciskać, zrywać zrosty, wygładzać. Wszystko co robimy przy swoim ciele świadomie jest lecznicze. Nie ma określonych zasad. Zatem tam gdzie jest potrzeba ingerencji, bo pojawia się ból – ingeruj. Opiera się na zasadzie sam sobie krzywdy nie zrobisz. Rozmasowując dane miejsce stosuj coraz większy nacisk i obserwujemy swoje odczucia i reakcje. To co służy kultywuj.

Totalna biologia

Totalna biologia jest psychologiczną koncepcją wg której każda choroba ma swoje podłoże w psychice. Przyczynami chorób jest przede wszystkim stres i silne negatywne emocje. W momencie gdy umysł nie jest w stanie poradzić sobie z tymi emocjami pojawia się choroba. Choroby według totalnej biologii są informacją o konfliktach jakie dzieją się w nas. Konflikty, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić, spychane są do podświadomości i znajdują ujście w postaci realnej choroby. Zgadzam się z tym całkowicie.

Biologica

To podobnie jak Totalna biologia i Nowa Medycyna Germańska, kompendium wiedzy o przyczynach dolegliwości fizycznych i psychicznych.  Opiera się na umiejętności dokładnego diagnozowania przyczyny choroby i wskazuje możliwości ich leczenia w oparciu o teorie Nowej Medycyny.

Rosyjska medycyna informacyjna

Rosyjska medycyna informacyjna traktuje ludzi, zwierzęta, rośliny, minerały, a także pozornie nieożywioną materię jako przedmioty informacji. Także zdarzenia, uczucia i myśli są uznawane za informacje. Podstawą zdrowego organizmu jest harmonia i zdrowie właśnie, a chorego dysharmonijna i odbiegająca od boskiego porządku informacja. Informacja jest decydująca dla struktury materii, a zmiany w polu informacyjnym prowadzą do zmian w materii.

Nową Medycynę Germańską

To nauka o psychosomatyce. Zakłada ona, że choroby w naszym organizmie są wywoływane przez stres w różnych obszarach życia. Założenia medycyny germańskiej bardzo często pokrywają się z naszymi prywatnymi doświadczeniami. Każda choroba powstaje w wyniku szoku, na który człowiek nie jest przygotowany. Choroby zaś składają się z fazy zimnej i gorącej. Faza zimna aktywuje się gdy jesteśmy poddani silnemu stresowi i traumie, a trwa tak długo, jak długo tkwimy w konflikcie. Faza gorąca jest fazą naprawczą, do której dochodzi po rozwiązaniu konfliktu. Musimy zaakceptować stan w którym się znajdujemy lub rozwiązać z nim związany problem.

Medycyna chińska

Całość wiedzy pojawiła się w książce „Medycyna chińska punkt po punkcie” i opisuje szczegółowo konflikty psychiczne związane z każdym punktem ciała. Ta książka jest moją ulubioną, bo widać gołym okiem, że wiele innych metod z tej wiedzy korzysta. I nie ma się co dziwić, gdyż jest to medycyna chińska, znana z osiągnięć i sukcesów na niwie zdrowia.

Mantra

To werset lub zdanie, które jest elementem praktyki duchowej. Ciągłe powtarzanie ma pomóc w opanowaniu umysłu, zaktywizowaniu określonej energii, uspokojeniu i oczyszczeniu. Szczególnie istotną sprawą jest bezpośredni przekaz z ust, gdyż tylko wówczas mantra uzyskuje właściwą moc. Poparta wiarą daje też możliwość zapisu w podświadomości.

PS. Gdy człowiek pragnie być zdrowy, zawsze znajdzie świadomy sposób na uzdrowienie. – August Witti