Śmierć kolaboranta

Śmierć kolaboranta

w polsko/prawdziwie

Śmierć kolaboranta. „Całą Polskę” ogarnęła żałoba, ludzie ronią łzy za Władysławem Bartoszewskim, ale w sumie się nie dziwię, przecież ronili też za Jaruzelskim.

Śmierć kolaboranta

Śmierć kolaboranta

24 kwietnia, czyli wczoraj zmarł Władysław Bartoszewski /nazwisko rodowe Bartman/, martwił się, że po wyborach może go nie pochować prezydent Bronisław Komorowski, no to się załapał. W Systemie zapanował smutek i lament, a bezwolne gadające głowy go podchwytują i wyją. Odszedł „człowiek prawy”, „autorytet”, „profesor” i „orędownik wolności”. Czy aby na pewno?

Bartoszewski znany był  jako polski polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny i historyk, więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik powstania warszawskiego. Pełnił też funkcje w MSZ, był senatorem IV kadencji, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady ministrów w rządzie Donalda Tuska. Kawaler Orderu Orła Białego oraz honorowy obywatel państwa Izrael. Niezwykłe osiągnięcia prawda? Ale czy prawdziwe?

Śmierć kolaboranta – Rozważania:

Już sam fakt, że opłakują go ci sami ludzie, którzy opłakiwali Jaruzelskiego daje do myślenia, a i fakt, że jego legenda powstała na podstawie jego własnych wspomnień oraz wywiadów, też wiele mówi. Zacznijmy od Auschwitz, do którego trafił po obławie zorganizowanej przez hitlerowców i o dziwo został z niego wypuszczony po kilku miesiącach.

W oparciu o realia hitlerowskich obozów koncentracyjnych, wydaje się być kompletną abstrakcją zwolnienie Bartoszewskiego z obozu. Ponoć obozy stworzone były w celu bezwarunkowej eksterminacji, jakim więc cudem Władysław Bartoszewski został z niego wypuszczony i czy kogokolwiek wtedy wypuszczano? A jeżeli tak, to kogo? W tym samym transporcie do Auschwitz trafił Witold Pilecki, który zdołał uciec z niego dopiero po dwóch latach.

A Bartoszewski wyszedł, mimo iż był żydem, jak gdyby nigdy nic. Istnieje naoczny świadek, który według prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, zna dokładnie historię Bartoszewskiego. A także jego wykształcenia i nienależnego tytułu profesora. Świadek twierdzi, że wskutek kolaboracyjnych działań Bartoszewskiego, zginęło w Auschwitz 21 wysokich rangą AK-owców.

Sprawa konspiracji gdzie Bartoszewski trafia zaraz po zwolnieniu z Obozu Zagłady jest także zdumiewająca. Albo zataił ten fakt, albo wniknął w struktury konspiracji dzięki pomocy niemieckiej agentury. Dziś nie mówi o tysiącach żydowskich agentów, którzy infiltrowali polskie i żydowskie organizacje podziemne. Nie mówi się również o współpracy żydów w obozach przy unicestwianiu swoich współwyznawców.

Bartoszewski często zmieniał historię, jego to zasługą jest stereotyp Polaka-antysemity. Współodpowiedzialność Polaków za holokaust, i krzywdząca fraza „Polskie Obozy Zagłady”. Bartoszewski kreował zniekształconą, fałszywą historię, ciekawy jest też jego udział w powstaniu i AK. Teraz profesura Bartoszewskiego, otóż Bartoszewski był tylko absolwentem gimnazjum, posiadał maturę. Natomiast tytuł „profesora gościnnego”, przyznany mu został przez rząd Bawarii.

Śmierć kolaboranta – Podsumowanie:

Tytuł ten nie spełnia wymagań pełnoprawnego tytułu naukowego. Uprawniał do pracy naukowej i wykładania na stanowisku profesorskim na uczelniach bawarskich. Bawarskich! Czyli kolejna fikcja, z której sam Bartoszewski do końca nie zrezygnował. I jedna z ostatnich smutnych spraw a mianowicie blokowanie przez Bartoszewskiego uhonorowanie Pileckiego orderem Orła Białego.

Jest też wiele, wiele innych niezbyt godnych honoru spraw. Dlatego po jego śmierci nie uronię żadnej łzy. Chcę po prostu usłyszeć prawdę, której od urodzenia nie słyszę. Więcej o Bartoszewskim na stronie: https://robmyswoje.wordpress.com/profesor-profesorowi-nierowny/http://archiwaipn.hvs.pl/wladyslaw-bartoszewski-archiwa-ipn/

PS. „Kłamstwo wypowiedziane tysiąc razy staje się prawdą!” A wiecie kto to powiedział? Joseph Goebbels! I w Polsce za PO finansowanej przez CDU się sprawdza.

______________
#PolskaZaloba