Najtrudniej poznać samego siebie

Sorry Europo

Sorry Europo

w europejsko/polsko/prawdziwie

Sorry Europo. Rumakowanie się skończyło, czas na refleksję. Wulkanolodzy ostro alarmują. Siedzimy na beczce prochu. Super wulkan na Polach Flegrejskich zagraża Europie. Nie wiadomo czy jeszcze w tym roku, czy w przyszłym.

Sorry Europo

Sorry Europo

Pola Flegrejskie niedaleko Neapolu i Rzymu osiągnęły stan krytyczny. Magma we wnętrzu Ziemii ma obecnie bardzo wysokie ciśnienie i temperaturę. W każdej chwili może dojść do erupcji super wulkanu porównywanego do Yellowstone. Wybuch jest, jak mówią naukowcy, nieuchronny. Pola Flegrejskie to obszar z 24 kraterami i stożkami wulkanicznymi, pod którymi znajduje się super wulkan. Kaldera wulkanu ma 13 km średnicy, czyli jest gigantyczna i bardzo niebezpieczna w tym momencie.

Poprzedni wybuch tego wulkanu, 39 tys. lat temu, spowodował zimę wulkaniczną w Europie. Ochłodzenie klimatu i lata nieurodzaju to tylko niewinne zjawiska w porównaniu z tym co może wydarzyć się w pobliżu samego wulkanu. Poprzednim razem wybuch spowodował wyginięcie neandertalczyków. Tym razem to mogą być europejczycy. Znacznie mniejszy wybuch w tym rejonie był w 1538 roku, pozostał po nim stożek wulkaniczny o nazwie Monte Nouvo.

Po takim wybuchu Europa może być nie do poznania, a układ sił w UE znacznie się zmieni. Zmieni się również układ religijny, a zwłaszcza KK. Watykan nie będzie już stolicą apostolską. Ziemia jak widać ma własne poglądy, zachowania i plany, a to co się wydarza, jest nie tyle nieprzewidywalne, co zaskakująco współgra z całością zdarzeń i daje mocno do myślenia.

Wolał bym żeby jednak naukowcy się jak zwykle mylili.

PS. Póki co szczęśliwego Nowego Roku, nawet w następnym levelu.

_______
#Europa

najnowsze z europejsko

Blackout świata

Blackout świata

Blackout świata – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. W całym cywilizowanym świecie
Gesara i Nesara

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara – Zaczęło się lata temu w Stanach Zjednoczonych. Gdy
Translate »
idź do góry