Najtrudniej poznać samego siebie

Spektakularny strzał w kolano

Spektakularny strzał w kolano

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Spektakularny strzał w kolano. Tak dobrze żarło i zdechło. Pisałem już, że nie jestem piewcą żadnej opcji politycznej, bo partiokracja jest dla mnie wstrętnie podejrzana. Jak wielu Polaków, interesuje mnie mój kraj, spokój, dobrobyt i godne życie w tym kraju. Bez poddańczych gestów, bez fałszywych przyjaciół, bez podległości.

Spektakularny strzał w kolano

Spektakularny strzał w kolano

Co wam się z głowami dzieje panowie, skoro w państwie chrześcijańskim kultywujecie obce tradycje. Na dodatek tradycje ludu, który Polskę i Polaków ma za nic. Zmienia nieustannie historię, robiąc z nas rarogów i chcąc na ewidentnie ograbić? Jaki jest cel takich wystąpień i co w istocie mu przyświeca? Przyznam, że zupełnie tego nie pojmuję, nie ogarniam, a wręcz się temu sprzeciwiam. Od dziesięcioleci my – Polacy jesteśmy nadzorowani i kierowani przez tę nację.

Jak mam to rozumieć i jak odczytywać taką postawę? Czy zatem polskość głoszona w wypowiedziach jest fałszem, czy patriotyzm jest obłudą. Czy wolność to fikcja, a niepodległość mrzonka? Co jest grane? Mniejszości narodowe mamy różne, żydzi wcale nie należą do największej, skąd zatem takie uznanie dla tej mniejszości i wyznania? A może to wskazanie nam kto jest naszym panem? Może to gest wolno poddaństwa, albo hołd lenny, zatem co jest prawdą, a co nie?

Niesmak mam związany z tą chanukową sprawą, nie rozumiem prezydenta. Natomiast pojmuję głosy sprzeciwu i oburzenia, bo żyjemy, było nie było, w państwie katolickim i mimo, iż mamy świecki rząd, hołdujemy tradycji katolickiej. Zatem co to było? Czemu miało służyć? To moim zdaniem spektakularny strzał w kolano, który może zmienić postrzeganie obecnej polityki i obraz partii, która jawiła się patriotyczną. Tłumaczenie, że taką tradycję zapoczątkował Lech Kaczyński niczego nie zmienia. To nie nasza tradycja, nie nasz cyrk i nie nasze małpy. My, Polacy nie gęsi i swój język mamy, swoje tradycje również i to od tysiąca lat. Nie jestem żydem, nie znam się na ich tradycjach, nawet nie wiem dokładnie kiedy i co to chanuka i niech tak zostanie.

Żydowskie święta w pałacu prezydenckim. – Piotr Najzer

PS. U żydów więcej złej pamięci o Polakach niż o Niemcach, zatem nie jestem im za to wdzięczny.

_________
#Chanuka

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry