Sprawa osobista

Sprawa osobista

w filmowo/książkowo/świadomie

Sprawa osobista. I znowu Jack Reacher – bohater osiemnastu powieści brytyjskiego pisarza Jima Granta, który wydaje swoje książki pod pseudonimem Lee Child. To jest sprawa osobista!

Sprawa osobista

Sprawa osobista

Właśnie skończyłem czytać tą książkę o oryginalnym tytule: PERSONAL.  Króciutko o treści: w centrum Paryża wyszkolony snajper oddaje pojedynczy strzał do prezydenta Francji. Wystrzelony z odległości tysiąca pięciuset metrów pocisk dużego kalibru zatrzymuje kuloodporna szyba wykonana wg. najnowszej technologi na bazie aluminium. Próba wskazuje na przygotowania do właściwego zamachu, który ma odbyć się na zbliżającym się szczycie G8 w Londynie, a jednym z potencjalnych celów zamachu jest prezydent USA. Ta da!

Wywiad wojskowy, FBI i CIA zwracają się /podstępnie/ do Jacka Reachera, najlepszego z najlepszych, z prośbą o pomoc w schwytaniu zamachowca Johna Kotta, którego Reacher doskonale zna, gdyż przed szesnastu laty wpakował go za kratki. Z natury podejrzliwy Reacher nie wierzy w tę teorię międzynarodowego spisku i próbuje się trzymać z daleka od całej tej sprawy, jednak daremnie. Obsesja jaką ma Kott na punkcie Reachera, zdjęcia z jego twarzą, na których Kott po opuszczeniu więzienia ćwiczył strzelanie do celu z odległości tysiąca pięciuset metrów… powoduje, że Jack zaczyna traktować tę sprawę jako osobistą i zdwaja wysiłki w odnalezieniu sprawcy. Od teraz sprawca ma preje…

Jak zwykle wysoki poziom sensacji Lee Childa, a w zasadzie Granta. fascynująca i szalenie sympatyczna postać Jacka Reachera: 195 cm (6’5″) wzrostu, 127-centymetrowy (50″) obwód klatki piersiowej, ok. 11o kg (240 lbs) wagi, lodowo-niebieskie oczy, włosy koloru ciemnoblond, wysportowane, naturalnie umięśnione ciało, bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Wyjątkowa siła i bardzo duża wytrzymałości, zupełnie zaprzeczona w postaci filmowej w którą wcielił się konusik Tom Cruise /żenada/. Reacher zawsze wymiata i jest do rany przyłóż. Polecam lekturę! Super bohater, od lat mam przed oczyma w roli tej postaci Raja Stevensona /foto obok/.

PS. Możesz się rozstać z armią, ale armia nie rozstaje się z tobą. Nie zawsze. I nie do końca. – Jack Reacher.

___________
#JackReacher