Najtrudniej poznać samego siebie

Sprzedaż bezpośrednia

Sprzedaż bezpośrednia

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Sprzedaż bezpośrednia odnosi się do sprzedaży produktów bezpośrednio drugiemu człowiekowi.​Sprzedaż bezpośrednia pozwala każdej twórczej osobie rozpocząć działalność gospodarczą przy niewielkich kosztach ogólnych i bez wymaganego doświadczenia. Także bez żadnego pozwolenia, rejestracji, czy podatków. To model Peer-to-peer /osoba do osoby/. Co prawda ta ostatnia odnosi się do komunikacji w sieci komputerowej, zapewniając wszystkim hostom te same uprawnienia, ale w istocie tak to jest, gdyż współczesne media, a dokładniej portale społecznościowe nam taką sprzedaż ułatwiają. Ułatwiają nam również tę sprzedaż, bez reklamy, czy jakiegokolwiek zachwalania. Po prostu samym widokiem.

Sprzedaż bezpośredniaSprzedaż bezpośrednia

Dzięki sprzedaży bezpośredniej możemy uniknąć pośredników i sprzedać produkty bezpośrednio klientowi za rozsądną cenę. Sprzedaż bezpośrednia eliminuje pośredników. Zamiast tego trafia od wytwórcy do klienta, a każdy może być i twórcą i klientem zarazem. Produkty sprzedawane w ramach sprzedaży bezpośredniej nie znajdują się w typowych punktach sprzedaży, ba, nie mają z nimi wiele wspólnego, gdyż są oparte o indywidualne pomysły i wytwórstwo, co wcale nie oznacza bylejakości, a po prostu niepowtarzalność.

Sprzedaż bezpośrednia staje się piramidą, gdy wtłoczona jest w ramy firmowe. Wówczas też przestaje być sprzedażą bezpośrednią, a staje się marketingiem na początku bezpośrednim, a na końcu sieciowym. Większość piramid niestety podtrzymuje strumień dochodów, pobierając opłaty i wymagając od dystrybutorów regularnego kupowania określonej ilości produktów do sprzedaży. Zatem firmy są bardziej zainteresowane stałym dochodem od dystrybutorów niż ze sprzedaży bezpośredniej. Sprzedaż bezpośrednia jest OK i jak najbardziej legalna, ale piramidy są już oszustwem i są nielegalne.

Wróćmy znów do sprzedaży bezpośredniej. To model pierwotny. Wytwórca czy współtwórca, a klient. W tym kierunku zmierzać powinien świat, jeśli chce przetrwać. Każdy produkt ma być przygotowany jak dla siebie: uczciwie, z miłością i pięknem. Najlepiej jak potrafimy. Historia dowodzi, że masówki pojawiają się i znikają, a sprzedaż bezpośrednia pozostaje, mimo iż jest anarchistyczna, a może właśnie dlatego. Wszak życie jest anarchistyczne, aż do wejścia systemu, czyli podatków, opłat i należności. Dziwne i niepokojące to, gdyż skoro sam wytwarzasz wszystko, to po co niby masz płacić podatki.

Sprzedaż bezpośrednia – Podsumowanie:

Dawniej było to uzasadnione, ochroną, obroną, opieką, ale dziś? Nie masz żadnych korzyści ze strony systemu, a musisz płacić. Płacisz za wszystko, a nic nie dostajesz, tylko nakazy, zakazy, pozwolenia i ograniczenia. O co tu chodzi? Czy naprawdę musimy dalej trwać w tym marazmie? Wszystko co kiedyś było radością i przyjemnością tworzenia, dziś nazywamy pracą. A czy kto widział wolne zwierzę pracujące? Czy w dzikich rejonach świata ktoś pracuje? Oni mają tam obowiązki, ale się nimi bawią i w ten sposób żyją.

PS. Nikt chętnie nie widzi siebie w pracy, ale przy zabawie, owszem. – August Witti

_________________
#SprzedazBezposrednia

najnowsze z filozoficznie

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada. Kościół stoi obecnie na grząskim gruncie, choć jeszcze tego
Translate »
idź do góry