Najtrudniej poznać samego siebie

Stawiam na Viktora Orbana

Stawiam na Viktora Orbana

w europejsko/prawdziwie

Stawiam na Viktora Orbana. Wiktor Orbán, którego politykę skazywano na porażkę, doprowadził do sukcesu gospodarczego na Węgrzech, a jego wysiłki docenił Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Euroland doznał szoku i wielu unitów ma stan przedzawałowy.

Stawiam na Viktora Orbana

Stawiam na Viktora Orbana

Zaskoczenie jakiego doznała Bruksela, po przeczytaniu raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), który wręcz chwali Węgry i Orbána za niezwykle skuteczną politykę, było ogromne, wręcz szokujące. Otóż wbrew temu co mówi się w unii, a także w Polsce ostatnimi czasy, warto opodatkować zagraniczne banki, hipermarkety, koncerny medialne i teleinformatyczne. Warto też wspierać rozwój rodzimego kapitału wszelkimi środkami. Jednak takie myślenie nie wpisuje się w “logistykę” Platformy, bo korupcjonizm tej formacji musiałby upaść.

Viktor Orban /węgierski prawicowy opozycjonista/, po przejęciu władzy, zaczął wprowadzać gruntowne reformy, ale koszt tych reform przerzucił na zagraniczny kapitał: koncerny, korporacje, banki, markety. Wprowadzone podatki obejmowały głównie zagraniczne firmy, a rodzime, węgierskie objęte zostały ochroną. Oczywiście unia ostro protestowała, nazywając Orbana dyktatorem. Znamy przykłady unijnych spotkań z udziałem Viktora Orbána, gdzie on sam był poklepywany, popychany, nawet wręcz policzkowany. I co? I okazało się, że jednak Orbán miał rację. Wprowadzając niepopularną politykę makroekonomiczną, osiągnął niespodziewany rezultat, jakim jest wzrost gospodarczy Węgier. Zatem konserwatyzm, nacjonalizm i prawicowe poglądy, wcale nie są takie złe, jak się okazuje i mimo, że straszą nimi dzieci, nie należy się bać.

PS. Wolność Tomku w swoim domku 😀

_______
#Orban

 

najnowsze z europejsko

Blackout świata

Blackout świata

Blackout świata – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. W całym cywilizowanym świecie
Gesara i Nesara

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara – Zaczęło się lata temu w Stanach Zjednoczonych. Gdy
Translate »
idź do góry