Najtrudniej poznać samego siebie

Strach a świadomość

Strach a świadomość

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Strach a świadomość – Natura egoistycznej odrębnej tożsamości, która nieustannie stara się być nami, a którą nazywamy „ja”, jest w rzeczywistości stworzona całkowicie ze strachu. Większość tego strachu jest tłumiona, więc nie jesteśmy tego absolutnie świadomi. W świetle przebudzenia dostrzegamy coraz więcej prawdy i zaczynamy zdawać sobie sprawę z natury ego. A jest nią strach.

Strach a świadomość

Strach a świadomość – Obserwacja:

Świadomość skłania nas do porzucenia wszystkiego, również ego. I chociaż porzucić ono się nie da, ale możemy je osłabić pozbywając je strachu. Stąd tak istotne przełamywanie własnych granic, bo jest to niejako unaocznienie większych zmian osobowych, wzrostu odwagi i wyzbycie się strachu właśnie. I mimo iż nam się wydaje, że tracąc ego, tracimy tożsamość i być może życie, tak nie jest.

Tak nam się tylko wydaje, bo świadomość jest wieczna, co już udowodniła fizyka kwantowa. To tylko strach przed poddaniem się, przed porzuceniem starego, bezpiecznego, znanego. Jednak porzucić trzeba wszystko, aby móc na nowo zbudować wszystko. A to wymaga odwagi. W końcu musimy to po prostu zrobić. Skoczyć – poddając się absolutnie wszystkiemu. Znowu dlaczego? Bo to jest wiara, to prawda, to miłość.

Strach a świadomość – Rozważania:

Poddanie się jest niezwykle istotnym działaniem, gdyż naturą oddzielenia i naszej alienacji jest właśnie strach. Zatem strach przed poddaniem jest naturalny i nieunikniony. Warto znać naturalne cechy ludzkie, potrzeby i instynkty, bo można wówczas właśnie wybrać inną opcję, niż podyktowana. Ego, to odrębna tożsamość, która nieustannie chce być nami, bądź jest, składa się właśnie całkowicie ze strachu, a dokładniej strachu o życie lub przeżycie. Ale w sukurs przychodzi nam również, oprócz świadomości oczywiście wywodzącej się z alchemii i duchowości, fizyka kwantowa, obecnie głosząca istnienie boga-świadomości, nieśmiertelności duszy i reinkarnacji. Zatem czego tu się bać?

To nie brzmi najlepiej jak nie dosyć, że musimy porzucić wszystko, to łącznie z samym sobą. Na dodatek mamy uwierzyć, że jest jak jest i jest najlepiej jak może być. Zatem świata nie należy kontrolować i wszelkie systemy są zbędne. I tego boi się ego – zmian. Warto pamiętać, że rezygnując ze wszystkiego, zyskujemy wszystko na nowo, tylko w nowej świadomej formie. Zyskujemy prawdę, a wraz z nią wykreowaną już świadomie rzeczywistość. Kluczem jest tutaj uważność, czyli niepodzielność uwagi i skupienie. Tak zdobywa się świat. Wszelkie trzymanie „trzech srok za ogon”, tzw. podzielność uwagi i rozkojarzenie, prowadzi wprost do nieświadomości i zbyt często psucia własnego życia.

Zdobywając nowe świadome doświadczenia, osiągamy to, co nigdy wcześniej nie były możliwe. Osiągamy pokój, miłość, zadowolenie z życia czyli szczęście, wdzięczność i radość. Zdobywamy wolność, życie i prawdziwe JA. Nie umiem inaczej tego wytłumaczyć.

Strach a świadomość – Podsumowanie:

Tracimy zaś iluzję rzeczywistości, zyskujemy swobodę myślenia i wyrażania siebie. Nic w moim życiu nie jest ważniejsze ode mnie! Ja jestem swoim życiem! Zatem uczynię go jak najlepszym! Bo to mój ze wszech miar interes, potrzeba i moje człowieczeństwo. Ale bywa też, że właśnie tego terroru myśli się boimy. Boimy się stanąć ze sobą twarzą w twarz. Odkryć to co zakryte, aby uzdrowić to co uszkodzone. Rozwój świadomości jest dla odważnych, a odwaga często się bierze ze złości, popartej dumą. I ta odwaga ma dotyczyć nas samych, nie rodziny, nacji, narodu – nas samych.

PS. Na dobrą sprawę rozwijając się tracimy strach, gdyż w świetle nowych faktów, jest on bezsensowny. – August Witti

Tags:

najnowsze z kwantowo

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.

Świadomość jest magiczna

Świadomość jest magiczna. Abstrahując od relacji ciało-umysł, zwyczajność-niezwykłość, rozum-doświadczenie, a także materia-duch,

Zmiana rzeczywistości

Zmiana rzeczywistości. Każdy kreuje własne życie. Wielu robi to już świadomie, ale

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Translate »
idź do góry