Świadoma opinia

Świadoma opinia

w świadomie

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się czegoś uczy, to to, że świat wykona większość pracy, pod warunkiem, że będzie z nim współpracować, określając, jak naprawdę działa i dopasowując się do tych realiów. Jeśli nie pozwolimy, aby świat nas czegoś nauczył, to on da nam lekcję. I to w zasadzie jest wytłumaczenie wszystkiego. Od każdego można się czegoś nauczyć – owszem, ale ludzie, którzy mają opinie na każdy temat, robią tyle hałasu, że trudno to rozczytać. Mózg ze wzmożonym wysiłkiem musi pracować, aby odkryć prawdę. Problem polega na tym, jak postrzegamy świat. Nasze opinie są zakorzenione w tym, jak naszym zdaniem świat powinien działać, zgodnie z naszą moralnością, wartościami i zasadami. Jeśli spojrzymy na świat przez pryzmat naszych opinii, wiele z tego, co się dzieje, nie będzie się z nami zgadzać. To jest właśnie informacja zwrotna. A sposób, w jaki na nią reagujemy, jest kluczowy.

Świadoma opiniaŚwiadoma opinia – Obserwacja:

Świat nigdy nie mówi ci, że się mylisz; daje tylko wyniki, które w odpowiedniej perspektywie są lekcjami. Gdy wynik nie jest taki, jaki chcielibyśmy, sytuacja się komplikuje. Możemy te wynik zignorować i myśleć nadal, że mamy rację. To chroni nasze ego. Niesie to również ryzyko, że nadal będziemy wierzyć w coś, co nie jest prawdą. Alternatywnie możesz skalibrować swoją wiarygodność w danym temacie, zmniejszając prawdopodobieństwo, że masz rację. Dałeś sobie 85/100 za umiejętność posiadania zdecydowanego zdania na konkretny temat, a teraz obniżasz swój wynik do 75/100. Jeśli świat nadal dostarcza niepożądanych wyników, w końcu otrzymasz wskazówkę i zmienisz swoje wierzenia. W końcu możesz zrezygnować ze swoich opinii i po prostu reagować na świat takim, jaki jest. Ta opcja jest najtrudniejsza, ale przynosi najwięcej profitów.

Świadoma opinia – Rozważania:

Ludzie, którzy nie potrafią zmienić zdania, nigdy nie idą na przód. Pozostają zasiedziałym operatorem starego paradygmatu. Co gorsza, uważają się za bohaterów, bo posiadają opinie, które zostały wielokrotnie udowodnione. I płacą za nią słoną cenę. Ich nieprzyjemne usposobienie sprawia, że ​​ludzie nie chcą ich w pobliżu. Są więźniami swoich przekonań. Chcą, aby wszyscy widzieli, że mają rację. Jeśli wytrwają wystarczająco długo, jedynymi ludźmi, których mają w swoich kręgach, są ludzie, którzy mają ten sam (niepoprawny) światopogląd. Kiedy masz rację, a „racja” oznacza, że ​​masz rację z właściwych powodów – podnosisz swój wynik. Kiedy się mylisz, obniżasz wynik. Z czasem skalibrujesz swój krąg kompetencji. Ale zawsze  można powiedzieć „Nie mam zdania na ten temat”.

Świadoma opinia – Podsumowanie:

Konkretyzując, żadna opinia nie jest świadoma, gdyż racja jest daleka od świadomości, podobnież jak logika od alogiczności, podobnie jak negentropia /energia/ od entropii. Opiniując, posiłkujemy się starą wiedzą /zasłyszaną/ i szczątkową informacją. W miarę pełną informację mamy, gdy zapoznamy się z okolicznościami, cechami, definicjami i budową. Póki co ciii… posłuchajmy co świat nam mówi. A mówi i to sporo, pokazuje, wskazuje, uczy, ale też pomaga i sprzyja. Trzeba tylko się tego nauczyć, jak wszystkiego. Ale ku temu trzeba mieć głowę otwartą, niczego nie negować, niczemu nie zaprzeczać, nie używać praktycznie słowa NIE. Trzeba się otworzyć na miłość, pragnienia, marzenia, wyobraźnię i poczuć się wolnym. Ale jak nie spróbujesz, to nie doświadczysz. Czyli nadal będziesz w średniowieczu mentalnym. Widzieć, a wiedzieć, to jest różnica, podobnież jak między wiedzieć i rozumieć, ale między słyszeć, a wydawać się nie ma żadnej.

PS. Wygląda na to, że i ja mogę się czegoś nauczyć. – August Witti

______
#Opinia

Tags: