Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi idzie przez życie ze słabą świadomością finansową. Ba, stają się oportunistami finansowymi. Oznacza to, że ​​myślimy więcej o braku pieniędzy niż o ich obfitości. Wychowano nas w przekonaniu, że nie zasługujemy na nie i że trudno się je zarabia. Ale to błąd. Dlaczego? Bo ta błędna wiara powstrzymuje nas od bogactwa w naszym życiu.

Świadomość finansowaŚwiadomość finansowa

To przekonanie opiera się na nieprawdziwych schematach. Przekonani jesteśmy, że „bogaci się bogacą, a biedni biednieją”, „kolejny dzień, kolejna złotówka”, „pieniądze są źródłem wszelkiego zła”, „więcej pieniędzy to więcej problemów” i sztandarowe przekonanie, że „pieniądze szczęścia nie dają”. Ale spróbuj bez nich żyć, próbuj się realizować… Tego typu przekonania zostały zakorzenione w naszych podświadomych umysłach w dzieciństwie i faktycznie uniemożliwiają nam posiadanie pieniędzy, na które zasługujemy, jak na wszystko w życiu. Rozwiązaniem jest poszerzenie swojej świadomości pieniędzy, co oznacza zmianę przekonań dotyczących pieniędzy i wprowadzenie ich w życie.

Zastanówmy się czy wiara, że jest wystarczająco dużo pieniędzy dla wszystkich na Ziemi, a tak jest, zmienia postać rzeczy? Czy może to dopomóc poczuć się lepiej w zdobywaniu pieniędzy? Zapewne. Jeśli autentycznie chcemy być bogaci, nie powinniśmy zmienić przekonań? Oczywiście. W naszym życiu istnieje zbyt wiele przekonań, które powstrzymują nas od posiadania większej ilości pieniędzy. Główne to grzech pierworodny, bo skoro jesteśmy grzeszni, to z pewnością nie zasługujemy. To wielka bzdura!

Posiadanie pieniędzy daje nam większy wybór w życiu, ale trzeba wiedzieć czego się chce i czego się pragnie. Nie kupimy co prawda wszystkiego, ale co to zmienia? Naprawdę ważne rzeczy w naszym  życiu nie są związane z finansami. Nie kupimy szczęścia, wspaniałej rodziny, miłość, pasji, wiedzy, szacunku i wewnętrznego spokoju, ale posiadanie większej ilości pieniędzy daje nam większy wybór. I o ten wybór chodzi. Nasza wiedza i umiejętności są warte o wiele więcej, niż nam się wydaje, dlatego czas poszerzyć świadomość pieniędzy.

Jak poszerzyć świadomość finansową?

1. Poznaj fakty

Czas zmienić optykę i zacząć doceniać to, co już masz, zamiast rozwodzić się nad tym, czego nie masz. Myślenie o pieniądzach, których nie masz, w rzeczywistości powstrzymuje przed ich posiadaniem. Skoncentrujmy się na tym, co już mamy z wdzięcznością, a otrzymamy więcej tego, czego naprawdę chcemy. To bardzo istotny krok.

2. Użyj mantry pieniędzy

Mantra to coś, co powtarzamy w myślach za każdym razem, gdy wydajemy pieniądze. Nieważne ile wydajemy, ale za każdym razem powtarzamy mantrę poszerzającą świadomość pieniędzy. Mogą to być nasze własne słowa, a może być przykład: „przychodźcie do mnie, pieniądze”, „idźcie w świat pomagać i wróćcie z kolegami, pieniądze”, „przychodzicie do mnie, a ja was prześlę dalej”. Mantra ma zmienić naszą podświadomość, nie świat, zatem trzeba w nią uwierzyć.

3. Podglądaj ludzi o mentalności bogaczy

Ludzie bogaci maja własną, unikalną mentalność. Podglądając ich i obserwując, widzimy, że ich energia miesza się z naszą i wpływa na sposób naszego myślenia. Nie możemy wiecznie narzekać na brak pieniędzy. Nie możemy uważać, że bogaci to tylko banda nierobów. To z pewnością nie przyniesie pożądanego efektu, jak każde narzekanie. Taka obserwacja zachowań podnosi naszą energię umysłu w zakresie pieniędzy i zaczyna być obfitością mentalną.

4. Stwórz luksusowy fundusz

Taki fundusz musimy mieć w portfelu. To są te nasze luksusowe zaskórniaki. Gdy przyzwyczajamy się do wydawania pieniędzy na luksusy, przestajemy czuć winę z tego powodu. Powstrzymujemy własne nastawienie na niedostatek. Musimy sobie sami udowodnić fakt, że całkowicie zasługujemy na luksusy w życiu, a ten fundusz temu właśnie służy.

5. Poszerz wiedzę

Czytanie książek, seminaria, oglądanie szkoleń może poprawić nasze podejście do pieniędzy. Aby pieniądze pracowały dla nas, musimy wiedzieć jak inwestować i jak zarobić ich więcej. To poszerza naszą świadomość pieniędzy. Napisz książkę, która zarobi wystarczająco dużo pieniędzy, załóż biznes online, zajmij się krypto walutami. Nasza świadomość pieniędzy wzrasta, gdy poszerzamy swoją wiedzę.

6. Nie ograniczaj się w myśleniu o pieniądzach

Gdy ustawimy wyżej naszą poprzeczkę finansową, automatycznie podniesiemy też dolną. Postarajmy się zapomnieć o ograniczeniach finansowych. Stwórzmy z siebie bogaczy mentalnych, a życie doszusuje. Stwórzmy przekonanie, że większa ilości pieniędzy w naszym życiu jest możliwa. Jeśli w to uwierzymy, to się zdarzy, gdyż świat zawsze nam pomaga realizować swoją wiarę.

Świadomość finansowa – Podsumowanie:

Wszystko zawsze tkwi w naszej głowie, zanim się zrealizuje. Zatem wbijmy sobie do głowy bogactwo, aby się nam zrealizowało.

PS. Pieniądze być może szczęścia nie dają, ale warto to sprawdzić osobiście. – August Witti