Najtrudniej poznać samego siebie

Świadomość jest anarchistyczna

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Świadomość jest anarchistyczna bez wątpienia, gdyż świadomość to możliwość mówienia prawdy, a prawda jest anarchistyczna. Świadomość to przekraczanie wszelkich granic, zwłaszcza tych własnych, a to z pewnością jest anarchią. To również otwarta głowa i możliwość zmiany tego co skostniałe w nas. To z pewnością jest anarchistyczne. Na koniec świadomość to dążenie do szlachetności, a ta w finale jest czystą anarchią, bo któżby był szlachetny skoro jest egoistyczny. Zatem szlachetność to fanaberia na wskroś anarchistyczna, bo nie uznaje granic, ni podziałów, ni zakazów i nakazów.

Świadomość jest anarchistycznaŚwiadomość jest anarchistyczna

Koło historii się toczy. Raz zamordyzm, raz swoboda. Raz systemy się jednoczą, a raz rozprzęgają. Władza świecka nie istnieje bez religii i odwrotnie. Nie ma religii, bez władzy. Wspierają się nawzajem, bo to rząd dusz. Gdy ludzie ociemniali, podzieleni, sfanatyzowani mamy zamordyzm, wojny, prześladowania, czyli to co teraz. Gdy ludzie światli, mamy swobody, rozprężenie, pokój, miłość. Nic nikomu nikt nie nakazuje, bo i po co. Każdy w głębi siebie wie co należy, bo każdy ma w sobie prawa boskie – choćby zaprzeczał. Wie co dobre i co złe.

Każdy z nas ciągle dokonuje wyboru, nieustannie. Podejmowanie wybory przy zatrutym, zmanipulowanym lub okłamanym mózgu nie zwieńczone są sukcesem, gdyż nasz intelekt /rozum/ nie działa poprawnie. Poprawność działania gwarantuje prawda, czyli spójność ciała i myśli. Nasze ciało wie gdyż bije w nim serce, które łączy nas z Uniwersum. Natomiast nasz rozum to oszust, bo opiera się na ego i zmanipulowanej podświadomo0ści.

Świadomość jest anarchistyczna – Podsumowanie:

Zatem praktycznie, aby stać się oświeconym należy porzucić wszystko co myślimy, sądzimy, jesteśmy przekonani. Bo wszystko to fejk. Zatem praktycznie trzeba umysłowo umrzeć, przestać snuć bajki o sobie i życiu. Prawdziwe jest tylko to co jest, reszta w postaci powinności, obowiązku, zakazów i nakazów, kar i poruczeń, w ogóle wszystkich prawd to bajka, którą nam opowiedziano, a my uwierzyliśmy. Porzucenie tego co wiemy i co nam się wydaje jest anarchią wobec siebie i wobec systemu, jakikolwiek by nie był. Tylko wyzbycie się tych wyobrażeń i myśli, daje nam oświecenie. Bo ono jest brakiem sądów, ocen, podziałów i obcości. A zatem także jest anarchistyczne.

PS. Świadomość jak i anarchia to przekraczanie wszelkich granic, zwłaszcza własnych. – August Witti

____________________
#SwiadomoscAnarchistyczna

najnowsze z filozoficznie

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Bóg jest nauką

Bóg jest nauką

Bóg jest nauką. Nauka to odwieczna chęć zrozumienia wszechrzeczy, a wszechrzecz to

Motywacja

Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania. Wzbudzony zostaje zespół procesów
Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie?

Czy mówisz do siebie? Nauka określa nawyk mówienia do siebie na głos
Translate »
idź do góry