Najtrudniej poznać samego siebie

Świadomość jest kluczowym czynnikiem postępu

Świadomość jest kluczowym czynnikiem postępu

w kwantowo/prawdziwie/świadomie

Świadomość jest kluczowym czynnikiem postępu i rozwoju, jakiego dokonujemy co dnia we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli czegoś nie jesteśmy świadomi, nie możemy się tego ani nauczyć, ani rozwijać. Bylibyśmy stale związani naszymi obecnymi uwarunkowaniami i nie ulegało by to zmianie. A jednak. Możemy wyszczególnić niejako 7 poziomów świadomości, o czym już pisałem. Potraktujmy to inaczej i spójrzmy z innej strony.

Świadomość jest kluczowym czynnikiem postępuCzym jest świadomość?

Człowiek jest stworzeniem, które oprócz standardowego autopilota, posiada duszę. Czymże ta dusza jest? To uświadomienie sobie boskiej świadomej iskry w sobie, a co za tym idzie odkrycie dużego JA świadomości i uświadomienie sobie jedności ze wszystkim.

Przy jednoczesnym dostrzeżeniu miłości, jako czynnika wzrostu wszelkiego, a życia jako celu samego w sobie. A kiedy zaczynamy być świadomi, zaczynamy rozważać nowe jawiące się nam możliwości.

Stajemy się ciekawi wszystkiego i otwieramy się na nowe rzeczy. Wówczas nasze życie nie dosyć, że  zaczyna być ciekawsze, to na domiar dobrego nabiera sensu i celu. Dzięki zwiększonej świadomości możemy zacząć wprowadzać nowe nawyki, które staną się tak proste dla nas, jak mycie zębów. Tym samym staną się zakodowanym nawykiem, który spełnimy nawet śpiąc.

Zastanawiamy się po co nam ta świadomość jest, czy nie można by tak pozostać głupim ignorantem. No można, ale spełnienia, szczęścia i miłości nie będzie. Nie będzie euforycznych doznań świadomości. Brak będzie w miarę rozwoju zdrowia, dobrobytu i dobrostanu. Nie będzie szczęścia i prawdziwej bezwarunkowej miłości. Brak będzie jedności ze wszystkim. To przychodzi wraz ze świadomością. I można być bardzo mądrym, ale nieświadomym. Jak i bardzo głupim, ale świadomym. Świadomość dana jest każdemu, ale uświadomiona tylko tym co pragną być świadomi.

7 poziomów świadomości:

1. ZWIERZĘCY – Walcz lub uciekaj

Pierwszym poziomem świadomości jest etap zwierzęcy. Wówczas człowiek reaguje na różne bodźce, nie biorąc pod uwagę nic, poza podstawowymi instynktami przetrwania. W obecnych czasach jest to już poziom passe, ale nadal jedynym sposobem na opuszczenie go jest podniesienie poziomu własnej świadomości. Niejako rodzimy się z tą świadomością.

2. BEZWOLNY – Podążaj za masami

Drugi poziom to gdy stajemy się bardziej świadomi i rozpoznajemy innych. Ale nie wykraczamy daleko poza to co robią inni. Staramy się podążać za tym co nam inni wskazują i płyniemy z nurtem społecznym. Nie wymaga to wielkiego myślenia, gdyż jest tylko odwzorowaniem. Po prostu idziemy za tłumem i podążamy ich przykładem, bez rozważań, nieświadomie. Bardzo wielu ludzi jest na tym etapie przez całe życie. Podąża za masami bez rzeczywistej chęci zmiany czegokolwiek.

3. ASPIRACYJNY – Pragnienie czegoś większego

Na trzecim poziomie pojawia się pewien kłopotliwy fakt. Zaczynamy myśleć o innych możliwościach i aspirujemy do tego, by być i robić więcej. Ale czujemy, że utknęliśmy, ponieważ nie wiemy, jak to zrobić. Podpowiadam – powtarzanie istotnych czynności, pomysłów i marzeń jest tym, co uruchamia ten ruch. Troszkę wysiłku i wiary.

4. INDYWIDUALNY – Wyrażenie indywidualnych mocy

Czwarty już poziom to czas w którym poprzez doświadczenia odkryliśmy, co jest w nas wyjątkowego. Poznaliśmy już trochę nasze talenty, pasje i indywidualne cechy. Ale poznaliśmy już też moce. Potrzeba podążania za innymi opada. Mamy motywację, podekscytowanie i cel w życiu. Zaczynamy marzyć. Jedynym co nas powstrzymuje by pójść dalej jest strach. To etap rozpuszczania strachu.

5. DZIEDZINY – Zdolność do wydawania sobie poleceń i ich dotrzymywanie

Na tym poziomie czujemy się napompowani, pełni i gotowi. Gdy stawimy sobie cel, musimy się zdyscyplinować, aby go osiągnąć. Bywa, że często upadamy lub zwlekamy, odkładamy na później. Czas porzucić stare paradygmaty i ruszyć do działania już teraz.

6. DOŚWIADCZENIA – Działania dają wyniki

To szósty już poziom. Etap na którym nasze doświadczenia życiowe dają nam bezpośrednią informację na temat naszych myśli, uczuć i działań. To wysoka świadomość, ponieważ mamy wybór. Oznacza to, że teraz mamy moc zmiany naszych przyszłych wyników, bo wiemy jak!

7. MISTRZOWSKI – Odpowiadaj, myśl i planuj

Każdy powinien dążyć do mistrzostwa, bo każdy z nas nosi w sobie jakiś dar. Wystarczy go tylko odszukać, znaleźć i rozwinąć. Na tym poziomie jesteśmy spokojni i opanowani. Mistrzostwo to najwyższy poziom świadomości. Zdajemy sobie wówczas sprawę, że jesteśmy swoimi własnymi mistrzami i że cała moc, jakiej potrzebujemy, tkwi już w nas. Czujemy jedność i miłość.

Świadomość – Podsumowanie:

W ten właśnie sposób następuje zmiana paradygmatu, a my stajemy się duchowymi istotami żyjącymi w duchowym świecie. To zaś oznacza, że zupełnie zmieniają się zasady tego świata. Że istotą jest każdy z nas, kto odkrył w sobie boga. Że miłość jest wszelką siłą sprawczą, bo ona jest wiarą, ona pokojem. Wówczas doznajesz iluminacji.

PS. Miłość leży w interesie każdej osoby – August Witti

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry