Najtrudniej poznać samego siebie

Świadomość pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy

Świadomość pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Świadomość pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy. Jakie mamy zadanie w tym życiu, jakie moce, jak możemy pomagać innym i sobie. Ale głównym zadaniem jest zrozumienie roli uczenia się w naszym rozwoju osobistym. Pracujemy zgodnie z paradygmatem sumienia, paradygmatem, w którym ty, ja i każda żywa istota jesteśmy świadomością /połączoną/. Każdy z nas /świadomość/ używa ciała /pojazdu/ do interakcji.

Świadomość pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy

Świadomość pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy

Ciało fizyczne pozwala nam na interakcję z wymiarem fizycznym. Ale mamy też ciała nie fizyczne /ciała energetyczne/. W naszej historii energię nie fizyczną określano i określa się nadal jako chi, prana, energia witalna, orgon, etc. Nasza świadomość zezwala na doświadczenia poza ciałem fizycznym /podróż astralna, projekcja astralna i podróż duchowa oraz OOBE/. Zatem nasza świadomość jest wielowymiarowa.

Nasz nowy paradygmat sumienia otwiera przed nami nowe możliwości /teoria wielu żyć/. Nasze ciało fizyczne ma bowiem ograniczone istnienie. Jest ono definiowane jako „jedno życie”, „moje życie” lub „życie doczesne”. Świadomość nasza nie przestaje istnieć po śmierci ciała biologicznego. Nasza świadomość istnieje dalej w wymiarze nie fizycznym, aż do następnego fizycznego życia /teoria reinkarnacji/.

Gdy zaczynamy rozumieć poprzez rozwój świadomości, że jesteśmy jako świadomość wielowymiarowi i wielo-egzystencjalni, możemy zacząć działać na rzecz naszej /wiecznej/ świadomości. Wówczas rozwój naszej świadomości nie dotyczy już jednego życia, ale całego ciągu, którego etapem końcowym jest połączenie się z Uniwersum. To zaś prowadzi nas do stawiania sobie pytań, podważania wszystkiego, do świadomego rozumowania, medytacji. Uwieńczeniem są doświadczenia z innymi wymiarami i zagadnieniami, które utwierdzają nas w słuszności naszej drogi.

Zaczynamy wówczas studiować siebie i rozpoznawać cel naszego istnienia. Dotychczasowy paradygmat fizyczno-materialistyczny, utrudnia nam to poznanie i rozwój. Obecnie panujący paradygmat ma na celu wyjaśnienie wszystkości w kategoriach materii i energii fizycznej. Ale świadomość podpowiada nam błędność tego rozumowania. Paradygmat sumienia /bo tak go określamy/ ma zupełnie inne fundamenty. Ten nowy paradygmat, który decydujemy się przyjąć podczas rozwoju świadomości, obejmuje zarówno materię i energię fizyczną, jak i świadomość i energie nie fizyczne.

Tym sposobem zwiększamy swoje możliwości poznawcze, służące nam nie poznaniu otaczającego świata, ale właśnie siebie. Pozwala nam odkrywać siebie coraz wnikliwiej, zwiększając nasze możliwości nie fizyczne. To o czym mowa nazywamy torusem i jest to nasz zasięg kształtujący nasz świat. Zasięg ten nieustannie się zwiększa, o ile rozwijamy swoją świadomość i duchowość. Na końcu wieloegzystencjonalnej drogi zrównamy się z Uniwersum, którym jesteśmy, z jednością, którą jesteśmy i wszystkością, którą jesteśmy.

Świadomość pomaga nam zrozumieć kim jesteśmy – Podsumowanie

Odkrywając coraz bardziej siebie, zwiększamy swoje możliwości poznawcze. A nasze ewoluująca świadomość może śmiało podążać do stanu ZEN, nie bacząc na to, że braknie nam życia. Ta ewolucja zbliża nas do Uniwersum /Boga/ poprzez nasze wzrastające sumienie, techniki i wzrastającą świadomość. Naszym celem jest poznanie siebie, ale nie fizyczne poznanie, lecz duchowe. Odkrywaniu własnych mocy służących sumieniu, odkrywaniu jedności w celu miłości, odkrywaniu wszystkości w celu wyższej świadomości. To nasz cel.

PS. Miłość to najlepsze co w życiu może cię spotkać, ale musisz jej pragnąć. – August Witti

______________
#Samoswiadomosc

 

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry