Świat się bardzo szybko zmienia

Świat się bardzo szybko zmienia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Świat się bardzo szybko zmienia. Nadszedł czas, gdzie już nikt nie musi czytać, bo: książki są w audiobookach, Internet gada i słucha, komputery także, jak chcesz coś znaleźć, dowiedzieć się, to znajdziesz na YouTube w formie filmowej. Czytać trzeba jeszcze info w Internecie, ale to już nie długo. Jeszcze blogi takie jak ten, ale Internet zapewne już w tym roku wprowadzi czytanie.

Świat się bardzo szybko zmieniaŚwiat się bardzo szybko zmienia

Komputeryzację już mamy. Coraz częstsze są integracje środowiskowe i połączenia Wi Fi. Mówię tu o historiach połączeń z pralką, odkurzaczem czy innym sprzętem i wydawaniu im komend. Elon zapowiedział robota w każdym domu, a już dziś widać, że wszystko zmierza do integracji i połączenia. Byle było to świadome połączenie, a ceduje się to na IA – sztuczną inteligencję, jak kto woli. Ale czy takie coś może istnieć? Czy skoro człowiek nie uzyskał dotąd pełni swojej świadomości, to może oczekiwać, że zastąpi ją sztuczna?

Sądzę, że jednak nie, bo człowiek w tym wszystkim jest najnormalniej w świecie głupi. Nie dosyć, że nieświadomy niczego, patrzący tylko na inscenizacje, pozory, mistyfikacje i wymysły, to na dodatek broniący tego pozoru i stający na jego straży. Absurd nad absurdami? Ktoś zapyta co? Ja odpowiem, że głupim jest ten, kto wierzy w coś, co go zniewala, ogranicza, wysysa z energii i życia. To tak jakby niewolnik wierzył w swego pana. Kochał go bezgranicznie i bezwarunkowo. Żył wg sztucznych reguł i płacił podatki, pracował i współpracował, donosił i oceniał. A w zamian otrzymywał tylko strach “bata” i szantaż mentalny, “bo jak nie, to …!”. A tak w zasadzie jest. System nieustannie straszy, poucza, karze.

Otóż to nam daje system. Zwrócić należy uwagę, że system nic w zamian sam z siebie nie oferuje. Bo naiwni są ci, którzy myślą, że sąd, policja i biurokracja staną za nimi. Nie staną, a jeśli już, to za tym co więcej daje. Zatem ten system, ta biurokracja, to spojenie informatyczne i podporządkowanie się bezdusznemu AI, może stanowić nie lada problem i stanowić będzie, póki człowiek nie dotrze do swojej własnej świadomości, do uświadomienia sobie bycia człowiekiem, do świadomego, ciekawego i ekscytującego życia, przynoszącego satysfakcję i szczęście. Dopóki człowiek tego nie ogarnie, to strach się bać co wymyśli.

Świat się bardzo szybko zmienia – Podsumowanie:

A ja w tym wszystkim zagubiony, bo z jednej strony widzę i rozumiem technikę i AI, a z drugiej widzę brak świadomości ludzkiej, której za nic w świecie nie można uzyskać, licząc na zmianę samego człowieka. Zwykły człowiek nie czyta, nie słucha, wykonuje wg własnego widzimisię i po swojemu, co mimo technicyzacji wiele znaczyć nie może. Już dziś ciężko znaleźć operatora prostego sprzętu technicznego, a jutro będzie to niemożliwym. Minęło 2000 lat od Chrystusa, który dał jasne instrukcje – co i jak. I dalej nic. Obecnie jest wielu, którzy rozumieją świadomość i uczą. Ale kogo uczą, nie wiadomo. Intelektu nie starcza, aby ogarnąć dzień codzienny, a co dopiero świadomość.

PS. Tylko zmieniając siebie, możesz zmienić świat. – August Witti

_____________
#SwiatSieZmienia