Najtrudniej poznać samego siebie

Świat zewnętrzny

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego

w świadomie/pomysłowo/prawdziwie

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego. Otóż okazuje się, że zewnętrzny świat może być jaki chce, a my swój możemy budować po swojemu. Warunek stanowi niezawracanie sobie głowy tym, co się dzieje dalej niż 100 metrów od domu. Po prostu na sprawy zewnętrzne mamy błogi uśmiech i tyle. W dzisiejszych czasach przykładem wolnego zawodu są: freelancerzy, wysocy specjaliści, ale i rolnicy, hodowcy, twórcy i często rzemieślnicy. Sporo jest sposobów, aby żyć poza systemem. Zatem żyjmy.

Świat zewnętrznyŚwiat zewnętrzny – Wolny zawód:

Cechą takich zawodów jest wykonywanie ich osobiście przez daną osobę poza stosunkiem pracy, czyli nie na podstawie umowy o pracę, a np. dzieła twórcze ale niekoniecznie. Freelancer /wolny strzelec/ jeśli zachodzi potrzeba podpisuje ze zleceniodawcą umowę zlecenia albo umowę o dzieło. Działa na własny rachunek, świadcząc usługi, tworząc w miarę swoich wysokich lub unikalnych kompetencji. Każdy z nas zna pojęcie złota rączka i każdy wie, że ta osoba jest jak zbawienie w dzisiejszych czasach firm. Złota rączka nie smęci, nie przelicza, nie kombinuje. Ona wykonuje.

Świat zewnętrzny – Wolny strzelec:

Wolny zawód, czyli świadczenie osobiste poza stosunkiem pracy mogą dziś wykonywać profesjonaliści medyczni, prawnicy, rzeczoznawcy, architekci. księgowi, ale taż jak wspomniałem rolnicy, hodowcy, artyści wszelkich profesji i wirtuozi. Także ci których profesja wiąże się ze sztuką, informatyką czy reklamą. Freelancerem może być zatem fotograf, kamerzysta, grafik komputerowy, webmaster, programista, oraz specjalista od reklamy i wizerunku, ale także muzyk. Wielu z nich działa dzisiaj poprzez Internet.

Świat zewnętrzny:

Zaletą tych zawodów jest brak prowadzenia własnej działalności gospodarczej, gdyż nie każda osoba, która uprawia wolny zawód musi prowadzić własną firmę. Może oczywiście, ale nie musi, gdyż wolny zawód, rządzi się swoimi prawami. Freelancer np. sam ustala zasady swojej pracy i współpracy z klientami, gdyż na ogół jest to specjalista w danej dziedzinie, który nieustannie inwestuje w siebie, a ponieważ nikt nim nie rządzi, nieustannie podnosi swoje kompetencje.

Warto też pamiętać, że freelancerem można zostać po latach wyrobniczej pracy na etacie. Wystarczy z niej zrezygnować i ruszyć na podbój świata, już tylko pod własnym nadzorem, z własnymi pomysłami i własnym wykonawstwem. Wolny zawód bardzo często daje również wolność ekonomiczną i wolność osobistą. To wielka zaleta tych zawodów i niepowtarzalna możliwość odkrywania siebie. Wymaga jednak od nas odpowiedzialności, solidności, słowności i konceptu. Daje nam też możliwość rozliczania się w barterze, a tu państwo i podatki nic do gadania nie mają.

PS. Wolność zawodowa niejednokrotnie pokrywa się z wolnością duchową. – August Witti

najnowsze z świadomie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie. Od najmłodszych lat uczy się nas, że uczciwość jest
Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość? Nasza duchowość jest aspektem, który jest dostrojony do idei
Translate »
idź do góry