Najtrudniej poznać samego siebie

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego

w pomysłowo/prawdziwie/świadomie

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego. Otóż okazuje się, że zewnętrzny świat może być jaki chce, a my swój możemy budować po swojemu. Warunek stanowi niezawracanie sobie głowy tym, co się dzieje dalej niż 100 metrów od domu. Po prostu na sprawy zewnętrzne mamy błogi uśmiech i tyle. W dzisiejszych czasach przykładem wolnego zawodu są: freelancerzy, wysocy specjaliści, ale i rolnicy, hodowcy, twórcy i często rzemieślnicy. Sporo jest sposobów, aby żyć poza systemem. Zatem żyjmy.

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tegoŚwiat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego

Cechą takich zawodów jest wykonywanie ich osobiście przez daną osobę poza stosunkiem pracy, czyli nie na podstawie umowy o pracę, a np. dzieła twórcze ale niekoniecznie. Freelancer /wolny strzelec/ jeśli zachodzi potrzeba podpisuje ze zleceniodawcą umowę zlecenia albo umowę o dzieło. Działa na własny rachunek, świadcząc usługi, tworząc w miarę swoich wysokich lub unikalnych kompetencji. Każdy z nas zna pojęcie złota rączka i każdy wie, że ta osoba jest jak zbawienie w dzisiejszych czasach firm. Złota rączka nie smęci, nie przelicza, nie kombinuje. Ona wykonuje.

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego – Obserwacja:

Wolny zawód, czyli świadczenie osobiste poza stosunkiem pracy mogą dziś wykonywać profesjonaliści medyczni, prawnicy, rzeczoznawcy, architekci. księgowi, ale taż jak wspomniałem rolnicy, hodowcy, artyści wszelkich profesji i wirtuozi. Także ci których profesja wiąże się ze sztuką, informatyką czy reklamą. Freelancerem może być zatem fotograf, kamerzysta, grafik komputerowy, webmaster, programista, oraz specjalista od reklamy i wizerunku, ale także muzyk. Wielu z nich działa dzisiaj poprzez Internet.

Świat zewnętrzny jest jaki jest i nam nic do tego – Podsumowanie:

Zaletą tych zawodów jest brak prowadzenia własnej działalności gospodarczej, gdyż nie każda osoba, która uprawia wolny zawód musi prowadzić własną firmę. Może oczywiście, ale nie musi, gdyż wolny zawód, rządzi się swoimi prawami. Freelancer np. sam ustala zasady swojej pracy i współpracy z klientami, gdyż na ogół jest to specjalista w danej dziedzinie, który nieustannie inwestuje w siebie, a ponieważ nikt nim nie rządzi, nieustannie podnosi swoje kompetencje.

Warto też pamiętać, że freelancerem można zostać po latach wyrobniczej pracy na etacie. Wystarczy z niej zrezygnować i ruszyć na podbój świata, już tylko pod własnym nadzorem, z własnymi pomysłami i własnym wykonawstwem. Wolny zawód bardzo często daje również wolność ekonomiczną i wolność osobistą. To wielka zaleta tych zawodów i niepowtarzalna możliwość odkrywania siebie. Wymaga jednak od nas odpowiedzialności, solidności, słowności i konceptu. Daje nam też możliwość rozliczania się w barterze, a tu państwo i podatki nic do gadania nie mają.

PS. Wolność zawodowa niejednokrotnie pokrywa się z wolnością duchową. – August Witti

_____________
#SwiatZewnetrzny

najnowsze z pomysłowo

Obwinianie innych

Obwinianie innych

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni
Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć
17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo. Lenistwo (znane również jako indolencja) to niechęć do
Co to jest Tulpa

Co to jest Tulpa

Co to jest Tulpa? To ciekawe zagadnienie świadomości i jeszcze ciekawsze rozwiązanie.
Translate »
idź do góry