Najtrudniej poznać samego siebie

Światowe trendy polityki

Światowe trendy polityki

w prawdziwie/patriotycznie/topowo

Tak jak w Stanach Zjednoczonych, tak i na całym pozostałym świecie demokratycznym będą się zmieniać realia polityczne i do głosu dochodzić będą ludzie o prawicowych przekonaniach. Państwowości będą się rozpadać, a w siłę będą rosły małe, odizolowane ośrodki państwowości. Bo takie obecnie są …

światowe trendy polityki.

Światowe trendy politykiDlaczego tak się dzieje? Przyczyna jest prozaicznie prosta. Wzrasta świadomość ludzi, za tym idzie praktycyzm i ekonomika, a tuż za tym podąża izolacjonizm. Bo kto z pracowitych i światłych chce utrzymywać niegospodarnych pasożytów? Nikt! Zauważamy też upadek polityki i polityków, bo człowiek normalny nie lubi przekombinować prostych spraw. Te ośrodki, regiony, gdzie świadomość będzie wysoka, zaczną się odrywać od macierzy, w pewien sposób izolować i tworzyć zwarte grupy społeczne, gdzie rozwój i wiedza, szacunek do pracy i wzajemne relacje będą przodować. A to wszystko prowadzi wprost do rozpadu państwowości, poprzez zawiązanie trwałych relacji, bez potrzeby pompowania niezrozumiałego.

Okazuje się, że scentralizowana władza zupełnie nie ma pojęcia o potrzebach poszczególnych regionów, a tym samym skupisk ludzkich. Patrzymy na planetę i nasze realia poprzez ignorancję i zbyt skostniały układ. A wzorce mamy pod nosem. Demokracja szwajcarska jest takim wzorcem, Islandia poszła takim torem. Być może Stany Zjednoczone również podążą. A my w skostniałej Europie dalej swoje, zezwalamy na przywództwo bandzie darmozjadów, oszołomów i nie rzadko osobom chwiejnym, co nijak się ma do przywództwa.

Przywódca to szczególny rodzaj lidera. Przywódca to osoba mająca duży wpływ na społeczność, która wykonuje jego polecenia ze względu na więzi jakie ich łączą. Przywództwo charakteryzuje się wyjątkowymi cechami osobowymi, a inni skłonni są mu zaufać i podporządkować się dobrowolnie. Przywództwo to pewna zdolność, umiejętność lub cecha zjednywania sobie zwolenników, wywierania wpływu, a także tworzenia wizji rozwoju i pobudzania ludzi do działania. Są to działania związane z zadaniami i podtrzymujące trwałość grupy, a ich wykonanie przez przywódcę jest niezbędne do skutecznego funkcjonowania grupy.

I oto cała magia przewodzenia i przodowania. Wiesz, umiesz, potrafisz – prowadzisz, kierujesz, wytyczasz. Ale nie zawsze z przodu, nie zawsze w świetle jupiterów. Bywa, że przywódca idzie na samym końcu, doglądając całej grupy i dbając o jej bezpieczeństwo. Przywództwo to misja, to cecha wymagająca zarówno siły, mocy, mądrości, jak i skromności, zrozumienia i dbałości. Ot, taka watacha wilków. Najpierw starzy i słabi, później najsilniejsi, dalej cała reszta, na końcu obstawa. A cały kordon zamyka lider, który z samego końca dogląda wszystkiego. Przyroda w swojej niezmierzonej mądrości podsuwa nam wzorce. A my co na to?

PS. Głównym celem polityki jest to, że nigdy nie może być zachowany pokój – niestety.

________
#Polityka

najnowsze z prawdziwie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie

Uczciwość wobec siebie. Od najmłodszych lat uczy się nas, że uczciwość jest
Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość?

Czym jest duchowość? Nasza duchowość jest aspektem, który jest dostrojony do idei
Różne typy świadomości

Różne typy świadomości

Różne typy świadomości. Samoświadomość obejmuje bycie świadomym różnych aspektów siebie, w tym
Translate »
idź do góry