Syrma dla możnych

Syrma dla możnych

w innowacyjnie/motoryzacyjnie

Syrma dla możnych. Syrma to samochód /projekt/, wykreowany przez 27-letniego Polaka pana Jacka Chrzanowskiego. Etymologia słowa Syrma: to jedna z gwiazd konstelacji Panny i została wytypowana na zasadach konkursu.

Syrma dla możnych

Syrma dla możnych

Projekt Syramy to praca zespołowa. Powstała dzięki współpracy IED Torino i “Quattroruote” /włoski magazyn motoryzacyjny/. Na użytek tego projektu powstał 11DesignTeam, ludzi którzy zajęli sie projektowaniem super auta uwzględniającego innowacyjne rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. W skład grupy wchodzą: Jacek Chrzanowski z Polski, Dror Peleg z Izraela, Aldo Schurmann z Meksyku, Reza Shahla z Iranu, Cho-Ta Lu z Tajwanu, Xingwu Li i Jingwen Wu to duet z Chin oraz czwórka z Indii: Marshin Bhatt, Gaurav Jagtap , Sunny Ramrakhiani i Rahul Sadwelkar.

Nad przebiegiem prac czuwał Luca Borgogno, główny stylista legendarnego studia Pininfarina, któremu sławę przyniosły zaprojektowane tam modele ferrari czy maserati. Syrma została uznana za jeden z interesujących pojazdów koncepcyjnych na tegorocznych targach w Genewie, umieszczono ją między Italdesign Giugiaro Gea concept, NanoFlowcell Quant F czy Aston Martin Vulcan.

Syrma dla możnych – Podsumowanie:

Syrma ma 4730 mm długości i 1980 mm szerokości, to niewysokie sportowe auto z nisko położonym środkiem ciężkości /1155 mm wysokości/. Rozstaw osi – 2790 mm, kabina mieści trzy osoby, kierowca ustawiony jest centralnie, pasażerowie lekko z tyłu. Napęd hybrydowy to połączenie silnika benzynowego 4.0 V6 twin turbo umieszczonego centralnie i wspomagającej jednostki elektrycznej napędzającej przednie koła o mocy 900 KM. Szyby zastąpione zostały pełnymi wyświetlaczami, które zwiększają pole widzenia oraz ukazują  to czego nie widać nocą. W miejscu przednich świateł znajdują się laserowe projektory, służą do informowania przechodniów o nadjeżdżającym aucie lub zmianie kierunku jazdy, a także jako skaner nierówności i przeszkód na drodze.

Trwają rozmowy.

PS. Polak potrafi, póki nie trafi …

_______
#Syrma