Najtrudniej poznać samego siebie

Szabrownik, kurwa i złodziej

Szabrownik, kurwa i złodziej

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

Szabrownik, kurwa i złodziej. Słowo szabrownik jakiś czas temu zniknęło ze słowników, ale niesłusznie, szabrownik bowiem to przestępca, zajmujący się grabieżą mienia pozostającego bez opieki np. w wyniku klęsk żywiołowych, przewrotów społecznych lub wojen. Ale też szabrownik to wypisz wymaluj polityk rządzących partii, który dla swojej prywaty zagrabia mienie społeczne, które jak się okazuje rozumiane jest jako niczyje.

Szabrownik, kurwa i złodziej

Szabrownik, kurwa i złodziej

Zbyt często słyszę wymijające stwierdzenie od sędziów, policji, komorników, windykatorów i różnych innych szumowin, “taką mam pracę”. A co szabrownik, kurwa i złodziej, to mają coś innego niż pracę. Przecież oni w ten sposób zarabiają na życie, czyli de facto jest to praca. Dlaczego nie szanujemy szabrownika, kurwy i złodzieja, i twierdzimy że ich proceder jest niecny, a z kolei mamy szanować sędziów, policję, komorników, windykatorów, przecież ich proceder też jest niecny.

Oni karzą i grabią społeczeństwo, cóż że w imieniu prawa, grabież to grabież. Dlaczego mam wybaczać sędziemu, który wydał wyrok ze zwykłego widzi mi się, nie poparty dowodami i opiniami biegłego, dlaczego mam szanować komornika, który kierowany decyzją skorumpowanego, bądź nieudolnego sędziego, chce mnie pozbawić mienia, decyzją złego wyroku. Dlaczego mam szanować policję, która nachodzi mnie w domu i chce siłą wyegzekwować stawiennictwo w źle działającym sądzie.

Skoro mam szanować te psie pomioty i tegoż osobnika, to może będę też szanować kurwę i złodzieja. Przecież oni tylko wykonują swój zawód. Oczywiście to sarkazm, nie namawiam do szanowania szumowin. Każde z nich wybiera samo pracę i każde z nich ponosi odpowiedzialność, zarówno sędzia, policjant, komornik, windykator, jak i pani z UKS i PIP, podobnież jak pracownik banku, czy każdy który chce wymusić na nas jakąkolwiek płatność czy decyzję.

Szabrownik, kurwa i złodziej sami wybrali profesji i ponoszą za to odpowiedzialność, dlaczegóż by inni nie mieli ponosić odpowiedzialności. Profesja to profesja, ale podejmowane działania i kroki to już coś innego. Nikt nie zwalnia nas z odpowiedzialności za bezprawie, przemoc, nacisk i wyzysk społeczny, dlatego nie szanuję tych profesji, które mają za zadanie kontrolować, a tym bardziej restrykcyjnie nadzorować społeczeństwo. Dla mnie każdy przedstawiciel systemu, to dziwka, ten sam syf i powinien być w ten sam sposób postrzegany co szabrownik, kurwa i złodziej.

PS. Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to kurwy! – Józef Piłsudski

_____________
#NiecnyProceder

najnowsze z filozoficznie

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego. Zabijamy się przez ego, niszczymy przez ego, obrażamy
Translate »
idź do góry