Najtrudniej poznać samego siebie

Szczęście po raz 2

Szczęście po raz 2

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Szczęście po raz 2. Rozważmy teraz czym tak naprawdę jest szczęście i do czego nam służy. Szczęście to stan emocjonalny, charakteryzujący się uczuciem radości, satysfakcji, zadowolenia i spełnienia. Szczęście często opisuje się je jako związane z pozytywnymi emocjami i satysfakcją w życiu. Większość z nas, mówiąc lub myśląc o szczęściu, ma na uwadze chwilę obecną lub odnosi się do poczucia tego, jak się czuje w życiu. Szczęście na ogół wiąże się z doświadczaniem pozytywnych, a nie negatywnych uczuć. To obraz jak bardzo jesteśmy zadowoleni z różnych obszarów swojego życia, w tym z relacji, pracy, osiągnięć i innych rzeczy, które uważamy za ważne.

Szczęście po raz 2Szczęście po raz 2

Oznaką szczęścia jest gdy czujesz, że żyjesz tak, jak chciałeś. Czujesz, że twoje życiowe warunki są dobre, masz poczucie, że osiągnąłeś to, czego pragniesz w życiu, czujesz się zadowolony ze swego życia, czujesz się bardziej pozytywnie nastawiony. Lecz szczęście nie jest stanem ciągłej euforii. Szczęśliwi odczuwają całą gamę ludzkich emocji – gniew, frustrację, nudę, samotność, a nawet smutek. Ale w obliczu dyskomfortu mają poczucie optymizmu. Wiedzą, że sprawy się poprawią, że poradzą sobie ze wszystkim, co się wokół dzieje i że znów będą mogli czuć się szczęśliwi.

Rodzaje szczęścia

Hedonia:
hedoniczne szczęście pochodzi z przyjemności. Najczęściej wiąże się to z robieniem tego, co sprawia nam przyjemność, dbaniem o siebie, spełnianiem pragnień, przeżywaniem radości i poczuciem satysfakcji.

Eudaimonia:
ten rodzaj szczęścia wywodzi się z poszukiwania cnoty i znaczenia. Poczucie, że życie ma sens, wartość i cel. Wiąże się z wypełnianiem obowiązków, inwestowaniem w długoterminowe cele, troską o dobro innych ludzi i realizacją osobistych ideałów.

Objawy szczęścia:

radość:
stosunkowo krótkie uczucie odczuwane w chwili obecnej

podekscytowanie:
szczęśliwe uczucie, które polega na czekaniu na coś z pozytywnym oczekiwaniem

wdzięczność:
pozytywna emocja, która wymaga bycia wdzięcznym i doceniającym

duma:
poczucie satysfakcji z czegoś, co osiągnąłeś

optymizm:
to sposób patrzenia na życie z pozytywnym, optymistycznym nastawieniem

zadowolenie:
ten rodzaj szczęścia wiąże się z poczuciem satysfakcji

My jako ludzie mamy naturalne nastawienie negatywne lub tendencję do zwracania większej uwagi na złe rzeczy niż na dobre. Ma to wpływ na nasze zachowanie, jak podejmujemy decyzje i postrzegamy świat. Pomijanie pozytywów przyczynia się do negatywnych myśli. A przecież pozytywne emocje zwiększają satysfakcję z życia. Ponadto szczęście pomaga ludziom budować silniejsze umiejętności radzenia sobie i zasoby emocjonalne. Pozytywne emocje wiążą się z lepszym zdrowiem i długowiecznością. Pozytywne uczucia zwiększają odporność.

Poprawa szczęścia

Wiele jest rzeczy, które poprawiają nasze szczęście i satysfakcję. Na ogół są to te same rzeczy, które podnoszą świadomość, gdyż objawem świadomości jest optymizm.

Ćwicz regularnie
Ćwiczenia są dobre zarówno dla ciała, jak i umysłu. Aktywność fizyczna wiąże się z szeregiem korzyści fizycznych i psychologicznych, w tym z poprawą nastroju. Ćwiczenia takie jak yoga lub tai chi odgrywają ważną rolę w zapobieganiu depresji.

Okaż wdzięczność
Osoby, które wyrażają swoją wdzięczność zwiększają pozytywne emocje, subiektywne szczęście i poprawiają zadowolenie z życia. Prowadzenie listy wdzięczności jest łatwym i przyjemnym sposobem na poprawę nastroju.

Znajdź poczucie celu
Ludzie, którzy czują, że mają cel w życiu, mają lepsze samopoczucie i czują się bardziej spełnieni. Cel pomaga poprawić szczęście, promując zdrowsze zachowania. W tym względzie poznaj swoje zainteresowania i pasje, zaangażuj się w sprawy prospołeczne i altruistyczne, pracuj nad przeciwdziałaniem niesprawiedliwości, poszukuj nowych rzeczy /wyzwań/, o których możesz dowiedzieć się więcej.

Doceń nawet złe rzeczy
Zamiast przeceniać rzeczy, np. pieniądze, status społeczny czy dobra materialne, dążenie do celu, który skutkuje większą ilością wolnego czasu lub przyjemności, przynosi nagrodę w postaci szczęścia.

Nie szukaj wsparcia społecznego
Skup się na bliskich i zaufanych przyjaciołach. To o wiele bardziej podnosi szczęście niż posiadanie wielu przypadkowych znajomych, którym obojętne co robisz.

Szczęście jako punkt końcowy
Twoje szczęście nie jest celem. Jest to ciągłe dążenie, które wymaga pielęgnowania i podtrzymywania. Ludzie, którzy cenią sobie szczęście, mają tendencję do odczuwania najmniejszego zadowolenia ze swojego życia.

Czym jest szczęście 2? – Podsumowanie:

Zamiast skupiać się na zawiłościach psychicznych, dąż do znalezienia sposobów, aby pomóc ludziom, otaczającemu światu, społeczności, a przede wszystkim sobie samemu. To  poprawi twoje pozytywne emocje, a przez to osiągniesz szczęście.

PS. Szczęście wynika z marzeń, a sukces – z ich realizacji. – August Witti

________
#Szczescie

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Cel w życiu

Cel w życiu

Cel w życiu. Posiadanie celu jest jednym z podstawowych czynników szczęścia. Bez
Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna

Rozmowa wewnętrzna. Z tych samych przyczyn wierzymy i nie wierzymy w Boga.
Świadomość marki

Świadomość marki

Świadomość marki jest niezbędnym elementem tworzenia udanego biznesu /producenta, sklepu, osoby, produktu/.
Translate »
idź do góry