Najtrudniej poznać samego siebie

Szczęście wymaga pielęgnacji

w filozoficznie/internetowo/topowo

Aby być szczęśliwym, trzeba najpierw chcieć, a później pracować nad tym. Szczęście to towar reglamentowany, aby je posiąść i oswoić, trzeba zmieniać siebie co dnia. Wstawać z uśmiechem, cieszyć się chwilą, mieć pozytywne nastawienie do wszystkiego, kochać siebie i innych, wyraźnie dając im o tym znać. Zatem …

szczęście wymaga pielęgnacji …

happy1Nurzanie się w brudach życia szczęściu nie służy, prowokuje je natomiast spolegliwość, uczynność, uczciwość, ciepłe słowo, uśmiech i niezachwiane poczucie, że podążamy dobrą drogą, ku szczytnemu celowi jakim jest pełnia szczęśliwości. Jakiś czas nie popadam już w frustracje dnia codziennego, nigdzie mi się nie spieszy, a werbalnie wyrażam zachwyt nad każdą dobrą i piękną rzeczą, dla swojego dobrego samopoczucia i dla lepszego samopoczucia innych. Najbardziej zadowolone są oczywiście moje koty, które z premedytacją wykorzystują mój stan permanentnej szczęśliwości :D. A droga szczęśliwości to nie nadstawianie drugiego policzka, ale łagodzenie napięć i śmiech, który rewelacyjnie załagadza wszelkie niedogodności. Patrzenie na życie z optymizmem i troską o innych to wielkie wyzwanie, ale też spełnienie i samokontrola. To my stwarzamy, a nie nam stwarzają. To ja jestem odpowiedzialny za swoją szczęśliwość i nie spadnie mi ona z nieba jak przysłowiowa manna. Szczęście muszę wypracować, wyhodować i urzeczywistnić, myślą, słowem, uczynkiem, ale też nastrojem, który nieokiełznany – potrafi zniszczyć wszystko.

Dążenie do szczęścia to samorozwój i poszukiwania. W obecnych czasach już nie pozostajemy sami ze swoimi problemami. Na każdą naszą bolączkę jest rozwiązanie, a internet ze swoją wiedzą służy nam pokornie. Służą też napotkani ludzie, którzy swoim szczęściem chcą się dzielić lub wskazać, nauczyć nas, jak wytyczyć drogę do niego. Tyle utyskiwań, że internet niesie kłamstwa, hejt, manipulację. To błędne myślenie, wszystko co złe w internecie możemy zbanować, zamknąć, wyrzucić, zablokować, a pozostawić tylko to, co dla nas dobre. Zatem jak internet może być zły? Masa tu ludzi dobrych, uczynnych, pomocnych i bardzo przyjaznych, na których tylko trzeba trafić, przy odrobinie szczęścia, które trzeba prowokować swoją otwartością i szczerością. Jestem wielkim fanem internetu i staram się go rozwijać, gdyż jest to rewelacyjny sposób komunikacji, zdobywania wiedzy i umiejętności jaki został nam dany za darmo, z powodu myśli kilku tysięcy śmiałków, którzy wytyczyli jego kierunek i dbają o rozwój. Przyjaźnie, znajomości, rozmowy, szkolenia, projekty open source, wiedza, gotowe rozwiązania problemów, a dosyć często porady, w tym też miłosne, to clue internetu i duża pomoc dla pielęgnowania szczęścia. Szczęście wymaga pielęgnacji, zatem pielęgnujmy je ze swadą i celowo, gdyż daje spełnienie i wielką radochę w każdej sytuacji. A zdarza się, że zmienia całkowicie nasze życie, na takie o jakim śniliśmy i marzyliśmy.

PS. Lepsza od internetu byłaby tylko telepatia :D.

_______
#Intenet

najnowsze z filozoficznie

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją

Karmimy się iluzją. Warto zauważyć, że “dezinformacja” to informacja, która jest nieprawidłowa.

Nasze życie wewnętrzne

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze
Żyjemy w Matrix'sie

Żyjemy w Matrix’sie

Żyjemy w Matrix’sie! Cóż to tak naprawdę znaczy? Otóż cały świat, nasz
Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego

Wszystko przez to ego. Zabijamy się przez ego, niszczymy przez ego, obrażamy
Translate »
idź do góry