Najtrudniej poznać samego siebie

Takie luźne rozważania

Takie luźne rozważania

w prawdziwie/świadomie

Takie luźne rozważania. Pracuję nad swoją świadomością już jakiś czas. Widzę siebie w całości, wiem co mogę w sobie naprawić, uzdrowić, wyrugować. Wiem jak sprawić, by moje życie kwitło, panował dobrostan, radość i szczęście. Nie oznacza to bynajmniej, że już wszystko naprawiłem i zmieniłem. Człowiek ma przewrotną naturę, ba, potrafi sam sobie uprzykrzyć życie, kierując się myślami, przekorą i negacją. Ale właśnie tym jest świadomość. Nieustannym pamiętaniem o obecnej chwili, o możliwościach zmian, o panujących w świadomości zasadach. Wówczas to życie płynie.

Takie luźne rozważaniaTakie luźne rozważania

Słucham moich rozmówców, bo media, jakie by nie były, już mnie nie interesują. Media lansują tragedię, bo się dobrze sprzedaje. Media podsycają niedolę, na tym zarabiają. Tworzone są niestety przez ludzi nieświadomych. Świadomych media nie interesują. Nie interesuje ich polityka, biurokracja, prawo, obowiązki i wszelkie zakazy i nakazy. Bo świadomi są wolni. Robią to, co dla nich korzystne, a korzystna jest miłość, wybaczenie, wdzięczność i skrucha. To buduje mój lepszy świat. Nie sąsiada, nie znajomego, nawet nie rodziny, a mój osobisty świat. Trudno to zrozumieć nieświadomemu, bo on chce nadal degradować i niszczyć swoje życie po swojemu, a co gorsza wg. wskazań mediów. Cóż!

Wieki całe avatarowie mówili ludzkości jak żyć, jak stwarzać swój raj na ziemi, bo można. I co? I nic. Kto skorzystał, ten skorzystał. Ale nie dotyczy to wszystkich. Nieświadomi nadal upierają się przy matrixie, systemach, zasadach, zakazach, nakazach, poruczeniach, prawie, biurokracji, bankowości i wszelkim innym bzdurom. Cóż zrobić? Zazdroszczą, owszem, świadomym, ale myślenia nie zmienią, bo tak myśli większość. Niestety. I cóż z tego, że tłumaczy się tym wszystkim, cóż z tego, że daje możliwości? Oni – ci nieświadomi – trwają w uściskach matrixa i odpowiada im to. Ba, bronią tego i kochają, oddaliby nawet życie za system. Paranoja.

Na próżno przykłady wielotysięcznych medytacji, które zatrzymują wojny, tornada, kataklizmy. Cóż z tego, że świadomi /każdy z nich/ mogą uczynić swoje życie rajem spełnionym, pięknym i szczęśliwym? Cóż z tego, skoro nieświadomi chcieliby, a boją się? Wolą tak jak wszyscy: niedolę, niesnaski, podziały, zakazy, nakazy, kary, wolą ten cały syf, tego covida, te maseczki, te blackouty, chociaż nikt im nie każe. Sami się tym nakręcają. Ale zauważ – skoro sam stwarzasz swój świat, swoimi myślami, emocjami, postawą, to dlaczego go sprawiasz tak chujowym? Dlaczego nie stworzysz raju, szczęścia, pokoju i spokoju? Dlaczego nie jest to twoje życie rajem? Bo co? Nie można? Bo nie potrafisz? Czy po prostu nie wierzysz w siebie?

Takie luźne rozważania – Podsumowanie:

Świadomość, moi drodzy, jest uważnością słów, myśli, uważnością działań i postaw. A wówczas, gdy ta postawa skompensuje się i umocni, zaczyna kreować uważne życie, ale też takie jakiego chcemy, jakiego pragniemy. Zaczyna stwarzać raj. To jest ta różnica między świadomymi i nieświadomymi. Świadomi są wolni od wszystkiego, nieświadomi zaś żyją w matrixie, tworzą systemy i wszystkie te ograniczające bzdury, po to by garstka na tym korzystała i mogła sterować swymi niewolnikami dowolnie. Wojna? To ruszaj w bój w obronie praw matrixa. Nikt ze świadomych nie ruszy. Bo świadomi mają swój świat, każdy z nich swój – raj pełen spokoju, pokoju, szczęścia, dostatku i miłości. Bo tak chcą.

PS. Świadomość to miłość i uważność, przynajmniej na tym pierwszym poziomie. – August Witti

__________
#Rozwazania

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Reinkarnacja duszy

Reinkarnacja duszy

Reinkarnacja duszy. Wielokrotnie słyszeliśmy o reinkarnacji. Wrodzony sceptycyzm nie pozwala nam weń
Translate »
idź do góry