Tapping EFT

Tapping EFT

w bez kategorii

Tapping EFT, to technika wolności emocjonalnej. Jest ona sposobem leczenia bólu, stresu, ale i daje możliwość pokonania wszelkich trudności. Tapping, czyli opukiwanie ciała nazywany jest także akupresurą psychologiczną. Twórcą tej techniki jest Gary Craig, który stwierdził, że zakłócenie energii jest przyczyną wszystkich negatywnych emocji i bólu. Podobnie jak w przypadku akupresury, EFT skupia się na punktach meridianów /energetycznych/, aby przywrócić równowagę energii ciała, a tym samym je uzdrowić.

Tapping EFTTapping EFT

Akupresura używa nacisku palców na punkty energii. EFT, zaś wykorzystuje opukiwanie opuszkami palców, aby wywrzeć ten nacisk. Tapping EFT można podzielić na pięć kroków. Jeśli problemów lub obaw jest więcej, możesz tworzyć odpowiednią sekwencje IFT, aby rozwiązać ten problem i zmniejszyć lub wyeliminować intensywność negatywnych uczuć.

1. Identyfikacja problemu

Najpierw należy zidentyfikować problem lub obawę /strach/, który odczuwasz. Ten problem będzie centralnym punktem podczas opukiwania /tappingu/. Skupianie się na jednym problemie jest o wiele bardziej skuteczne, niż mnogość problematycznych spraw.

2. Konfiguracja problemu

Skupiamy się się na dwóch celach: uznaniu problemów i akceptowaniu siebie pomimo problemów – “Nawet jeśli mam ten strach/problem (podaj nazwę problemu), głęboko i całkowicie akceptuję siebie”. Ta przemowa jest do podświadomości, zatem zrób to.

4. Sekwencja EFT

Sekwencja, to metodyczne opukiwanie /tapping/ dziewięciu punktów EFT.

  • punkt karate (KC): południk jelita cienkiego
  • czubek głowy (TH): punkt wznoszenia
  • brwi (EB): południk pęcherza
  • strona oka (SE): południk pęcherzyka żółciowego
  • pod oczami (UE): południk żołądka
  • pod nosem (ONZ): punkt wznoszenia
  • podbródek (Ch): naczynie centralne
  • początek obojczyka (CB): południk nerki
  • pod pachą (UA): południk śledziony

Naciskając punkty wznoszenia, recytuj frazę przypominającą, aby skupić się na problematycznym obszarze. Fraza początkowa np.: “Mimo, że mam taki i taki problem, głęboko i całkowicie akceptuję siebie”. Recytuj to zdanie w każdym punkcie wznoszenia. Powtórz tę sekwencję dwa lub trzy razy.

5. Zakończenie

Weź głęboki oddech lub kilka i poczuj w sobie te zmiany.

Skuteczność stosowania EFT jest bardzo wysoka. Ta technika znalazła zastosowanie w trudnych przypadkach traum psychicznych. Zatem jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim. Pamiętajmy jednak, że nie są to żadne cuda, a cudowna medycyna chińska, która została w odpowiedni sposób podana. EFT to alternatywa akupresury stosowanej w celu przywrócenia równowagi zakłóconej energii. Doskonale nadaje się do rozwiązywania problemów lęku, depresji, bólu fizycznego i bezsenności. Ale jest w stanie poradzić sobie w wielu nietypowych sytuacjach np. braku pieniędzy, czy pracy.

PS. Techniki kwantowe są po to aby z nich korzystać. – August Witti

_________
#EftTapping

Tags: