Najtrudniej poznać samego siebie

Tatuaż - symbol siły

Tatuaż – symbol siły

w oświecenie/artystycznie/prawdziwie

Tatuaż – symbol siły. Do tej pory nie dorobiłem się tatuażu, bo czyż trzeba upiększać Ferrari /George Clooney/, ale zastanawiam się i rozważam. Tatuaże są symbolami wewnętrznej siły, które sprowadzają nasze ciała do obszaru sztuki, dlatego wybór jest tak ważny i musi być wyborem świadomym. Symbolika winna mówić o tym co w Twoim życiu ważne lub do czego przynależysz.

Tatuaż - symbol siły

Symbol siły

Od ok 6000 lat trwa tradycja i fascynacja tatuażem. Wczesne tatuaże były częścią ważnych rytuałów, miały znaczenie duchowe i podkreślały najważniejsze etapy życia – przemianę dziewczyny w kobietę lub chłopca w wojownika. Bardzo często wykorzystywano je jako zapobiegawczy środek leczniczy, uzdrawiający, chroniący lub dający moc.

Obecnie tatuaż przestał być egzotyczny. Istotą dzisiejszego jest głęboka ekspresja, pokazanie naszego wnętrza, naszą duszę. Wiele z nich jest nierozerwalnie związanych ze wspomnieniami /Kocham Aśkę :)/, doświadczeniami lub etapami życia i mają głęboki sens mentalny. Do łask wracają runy, glagolica, ale też ważne cytaty, fragmenty modlitw i zaklęć, symbolika ezoteryczna. Powraca na swoją pierwotną ścieżkę.

Nie tak dawno jeszcze tatuaże nie najlepiej się kojarzyły. Ostatnie 200 lat wypaczyło symbolikę i znaczenie tatuażu. Dzisiaj to albo krzyk mody, albo rozważny wybór. Bezpowrotnie minęły czasy ogromnych tatuaży. Teraz fashionable są drobne zdobienia na palcach, za uszami czy na karku. Modne są także znaki na żebrach, plecach czy biodrze. Coraz bardziej zastępuje biżuterię.

Każdy tatuaż niesie ze sobą przekaz, ale i wibracje, promieniuje i oddziałuje na człowieka pozytywnie, negatywnie lub neutralnie, jest nośnikiem energii. Dlatego tak ważny jest wybór i jego akceptowalność. Nosić go będziesz resztę życia. Trwałe, są formą znamienia, energetycznej pieczęci, zatem rozważenie czemu tak naprawdę on ma służyć jest dosyć istotne.

PS. Amour vincit omnia – miłość zwycięży wszystko

_______
#Tatuaz

Hits: 9990

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
Translate »
idź do góry