Najtrudniej poznać samego siebie

Tchórzliwa wiara

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Co ja się naczytam obraźliwych tekstów na temat wiary, głównie chrześcijańskiej i co za tym idzie katolickiej, co nasłucham obelg, ciągłe inwektywy i pseudo dowody jak wiara jest ohydna. A dla mnie to w istocie jest …

tchórzliwa wiara.

wiara1Niedawno zmarły Czesław Kiszczak potrzebował aż 90 lat, żeby pogodzić się z Bogiem i przeprosić za lata ateizmu. Co prawda pani Kiszczakowej nie udało się zawezwać księdza do ostatniego namaszczenia, ale “arcyłotr” i “diabeł wcielony” Kiszczak ponoć odszedł wraz ze Stwórcą. Mnie taka postawa tchórzliwej wiary w ogóle nie zaskakuje, ba, zdziwił bym się gdyby do tej “wewnętrznej przemiany” nie doszło. Przecież to właśnie tchórze i najwięksi ateiści przechodzą przemianę, zwłaszcza przed śmiercią. Pogrzeb Kiszczaka odbył się na warszawskiej Woli, w prawosławnym obrządku. Generała pożegnali też kibice Lecha Poznań, skandując “Kiszczak! Co? Piekło!”. “Dowcipna” i “fotogeniczna” Maria Kiszczak nie spełniła prośby męża i nie wezwała księdza, bo za szybko umarł. “Mąż dobrze żył z Kościołem, czytał Pismo Święte” – powiedziała. Błahahahahahaha.

Rośnie nam grono zagorzałych ateistów, powracających z tchórzostwa na łono kościoła. W 2014 także generał Wojciech Jaruzelski przyjął sakramenty święte, mimo że całe życie był człowiekiem niewierzącym i ciążyła na nim ekskomunika. Nie wolno stawiać pomników człowiekowi, który w młodości był mordercą, a później zdradził naród polski, a to niestety uczynił poprzedni rząd PO i PSL. Do grona wielkich ateistów dołączył też ostatnimi czasy .

Nie tak dawno dziennikarz Robert Leszczyński przeszedł duchową przemianę. Leszczyński złożył wniosek o apostazję, czyli formalne wystąpienie z kościoła katolickiego i na każdym kroku tępił wiarę chrześcijańską. Bliska, nadchodząca śmierć jest dla niewierzących przerażająca i straszna. Gdy przychodzi ta chwila, wielu zagorzałych ateistów chce jednać się z Bogiem. Zatem ciuliki – odpuście sobie krytykę wiary i wymownie milczcie, aby kiedyś nie wyjść na miękką, tchórzliwą szmatę i nie zrobić z siebie pośmiewiska, zarówno ludzkiego, jak i boskiego.

PS. Wielu ludzi nie wie­rzy w Bo­ga, ale w diabła wierzy.  – Fiodor Dostojewski

______
#Wiara

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry